Konfiguracja modułu Dropshipping w panelu

W tym artykule wyjaśniamy w jaki sposób skonfigurować moduł „Dropshipping” korzystając z panelu SellPander.

Moduł dropshipping

Moduł „Dropshipping” to usługa aplikacji SellPander pozwalająca na automatyzację procesu obsługi etykiet pochodzących od kontrahentów działających w modelu dropshippingowym. Przeznaczona jest ona głównie dla hurtowni umożliwiających taką formę współpracy.

Moduł dropshipping skupia się na elemencie przesyłania etykiet i umożliwia automatyzację ich obsługi. Zamiast przykładowego przesyłania etykiet na maila, kontrahenci mogą skorzystać ze specjalnego panelu, w którym możliwe jest wgranie etykiet przeznaczonych dla poszczególnych zamówień. Rozwiązanie takie pozwala na późniejsze automatyczne wydrukowanie etykiety w hurtowni, poprzez usługę Cloud Print (np. PrintNode) oraz na automatyczne uzupełnienie numeru przesyłki dla danego zamówienia.

Nie jest konieczne ręczne drukowanie etykiet, ani ręczne sprawdzanie i uzupełnianie numerów przesyłek. Całość konfiguracji wykonywana jest raz i pozwala hurtowni na bezproblemową obsługę klientów.

Konfiguracja

Aby skonfigurować moduł etykiet dropshipping’u, zaloguj się na swoje konto w systemie SellPander a następnie wybierz zakładkę „Dropshipping” z nawigacji głównej:

  • SellPander
Fig. 1 – Zakładka „Dropshipping”

Następnie uzupełnij podane pola odpowiednimi wartościami. Znaczenie poszczególnych pół zostało przedstawione poniżej:

  • Token API – Token API z systemu Cloud Print PrintNode lub SellIntegro Cloud Print. Token API Printnode można uzyskać logując się na swoje konto w tym systemie, a następnie klikając zakładkę „API Keys”. Token API SellIntegro dostępny jest po uruchomieniu integracji na swoim komputerze w polu „Klucz API”
  • Status, z którego mają być pobierane zamówienia do wgrania etykiet – Podczas wgrywania etykiet kontrahent otrzymuje listę zamówień pochodzących z konkretnego statusu, ograniczonych do jego numeru NIP. W tym polu należy wprowadzić numer statusu z którego wyświetlane mają być zamówienia.
  • Status przekazywania zamówień po wgraniu etykiety – W tym polu należy wprowadzić numer statusu, do którego mają zostać przekazane zamówienia po wgraniu etykiety przez kontrahenta.

Numery statusów można znaleźć w pasku URL aplikacji Baselinker, wybierając w managerze zamówień z nawigacji bocznej odpowiedni status:

  • SellPander
Fig. 2 – Numer statusu baselinker

Poniżej wyjaśniamy też znaczenia obu adresów URL podanych w formularzu:

  • Adres URL drukowania etykiet – Adres umożliwiający konfigurację automatycznego drukowania etykiet. Pełen proces ustawień został opisany w tym artykule.
  • Adres URL panelu wgrywania etykiet – indywidualny adres panelu dla kontrahentów służącego do wgrywania etykiet. Więcej informacji znajduje się w tym artykule.

Powiązane artykuły

Konfiguracja automatycznego drukowania etykiet

W jaki sposób wgrywać etykiety?

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.