W jaki sposób obliczamy cenę?

W tym artykule wyjaśniamy, jak dokładnie obliczana jest cena produktów fizycznych, pochodzących z rozbitych zestawów.

W jaki sposób obliczamy cenę?

Do obliczenia ceny pojedynczego produktu, wykorzystujemy kilka danych:

 1. Oryginalną cenę zestawu (dalej cena zestawu)
 2. Cenę produktu pochodzącą z magazynu Baselinker (dalej cena produktu)
 3. Sumę cen wszystkich produktów wchodzących w skład zestawu (dalej cena elementów)
 4. Ilość sztuk danego produktu wchodzącego w skład zestawu (dalej ilość sztuk produktu)

Algorytm, z którego korzystamy, wygląda następująco:

(((cena produktu * ilość sztuk) / cena elementów) * cena zestawu) / ilość sztuk

Dlaczego korzystamy z tego sposobu?

Dzięki zastosowaniu powyższego algorytmu możliwe jest wyznaczenie cen proporcjonalnych do wartości produktów. Przykładowo, jeżeli określony zestaw składa się z 2 produktów – odpowiednio a i b, gdzie produkt b jest 2 razy więcej wart niż produkt a, możliwe jest ustalenie procentowych wartości ceny, jaka ma zostać przypisana do produktu.

Aby to zrobić, należy w magazynie Baselinker przypisać odpowiednio wyższą cenę do bardziej wartościowego produktu. Korzystając z przykładu powyżej, przypisując produktowi a cenę 10,00zł, a produktowi b – cenę 20,00 zł uzyskamy relacje 33,3%-66,6%. Przy założeniu, że cena zestawu wynosi 99,99zł, produkty w nim się znajdujące uzyskają ceny 33,33 zł (produkt a) i 66,66 zł (produkt b).

FAQ

 • Czy mogę wykorzystać inny sposób obliczania ceny?

  Tak, możliwe jest zastosowanie cen pochodzących bezpośrednio z systemu SellPander. Aby z tego skorzystać, zaznacz odpowiednie pole w zakładce „Ustawienia > Baselinker”.
 • Co dzieje się w przypadku, gdy cena zestawu nie może zostać rozbita za pomocą tego algorytmu?

  Jeżeli cena zestawu nie może zostać podzielona, podział następuje dla największej podzielnej ceny, mniejszej od ceny początkowej. Przykład:

  Zestaw składa się z 3 produktów o takiej samej wartości. Cena zestawu wynosi 100 zł. 100 zł nie jest podzielne przez 3, w związku z czym wykorzystywana jest największa możliwa cena podzielna przez 3 i mniejsza od 100 zł – w tym przypadku 99,99 zł. Każdy produkt otrzymuje cenę jednostkową równą wyliczonej cenie podzielonej przez ilość produktów – w tym przypadku 99,99 / 3 = 33,33 zł.

  Pozostały koszt zostaje doliczony, według wyboru klienta, do ceny wysyłki, do pojedynczego produku lub jako osobna pozycja. Aby ustawić sposób przypisywania reszty do zamówienia, skorzystaj z zakładki „Ustawienia > Baselinker”.
 • Skorzystałem z podanego wzoru i moja cena nie zgadza się z wyliczeniami

  Podczas wykonywania różnych operacji, program wielokrotnie wykorzystuje cenę, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania. Może się zdarzyć, że wyliczona cena uległa niewielkiej modyfikacji (np. podczas łączenia tych samych produktów z wielu zestawów w jeden).

  Pomimo przeprowadzania różnych modyfikacji, zawsze upewniamy się, że sumaryczna cena produktów i dodatkowych pozycji nie różni się od początkowej ceny zestawu.

  Jeżeli Twoja cena znacznie różni się od wyliczeń, skontaktuj się z nami.

Powiązane artykuły

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.