SellPander system RMA

WPROWADZENIE

  • SellPander

Poznałeś już nasz program partnerski SellPander?

Jeśli nie, to zachęcamy do zapoznania się z naszym ostatnim artykułem: https://www.sellpander.pl/program-partnerski-sellpander/

  • SellPander

W tym artykule przedstawimy korzyści płynące z wdrożenia RMA w biznesie oraz opcje, jakie daje firma SellPander, umożliwiająca skuteczne i efektywne zarządzanie procesami związanymi z reklamacjami.

RMA, czyli (Return merchandise authorization), to nic innego jak system zwrotów towaru. Pozwala on na szybkie i sprawne rozwiązywanie problemów związanych z reklamacjami klientów oraz umożliwia zwrócenie produktu lub jego wymianę na nowy.

RMA to także doskonały sposób na zwiększenie efektywności pracy w Twojej firmie. Dzięki systematyzacji procesów zwrotów i reklamacji unikniesz chaosu i niepotrzebnych nieporozumień, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

Podsumowując, RMA to narzędzie, które pozwala na zwiększenie zadowolenia klientów i poprawę wizerunku firmy, a także umożliwia skuteczne i efektywne zarządzanie procesami związanymi z reklamacjami.

DLACZEGO WARTO?

  • SellPander

Przede wszystkim, dzięki niemu zwiększysz zadowolenie klientów i zbudujesz pozytywny wizerunek firmy. Szybka i sprawna obsługa reklamacji sprawi, że klienci będą chętniej do Ciebie wracać i polecać Twoje usługi innym.

Firma SellPander oferuję skuteczne i elastyczne narzędzie do zarządzania procesami RMA, które pozwoli Ci na efektywne zarządzanie reklamacjami, a także na automatyzację procesów związanych ze zwrotami i wymianami produktów.

Podczas wdrażania systemu RMA każdy klient dostaje gwarancję wsparcia specjalistów SellPander oraz zyskuje:

Szybkie tworzenie i udostępnianie formularzy – W prosty sposób możesz tworzyć i udostępniać klientom stworzone formularze reklamacji i zwrotów.

Nadawanie statusów reklamacjom i zwrotom – Specjalna funkcja pozwala Ci na dodanie własnych statusów do zarządzania nimi w systemie RMA.

Przypisywanie zgłoszenia do użytkownika – Każde nowe zgłoszenie możesz od teraz delegować do konkretnego pracownika, przypisując go bezpośrednio w oknie formularza.

Integracja z systemami – Nie martw się już dłużej o manualne przenoszenie danych ze wszystkich swoich kont. Nasz system zrobi to za Ciebie! Moduł „SellPander RMA” pozwala na sprawną integrację z kontami m.in. na Allegro lub Baselinkerze.

I wiele więcej..

Pamiętaj!

System RMA może również pomóc w zbieraniu cennych danych i informacji zwrotnych od klientów. Dzięki nim można lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania klientów oraz ulepszyć swoje produkty i usługi. To z kolei przekłada się na lepsze zadowolenie klientów i większe szanse na ich powrót do sklepu.

FUNKCJE SELLPANDER RMA

  • SellPander

Teraz będziemy chcieli przedstawić kilka unikalnych funkcji, które posiada SellPander RMA, oraz beneficjum, jakie za tym idzie.

Warto wspomnieć, że samych funkcji jest o wiele więcej, nam zależało jednak na przedstawieniu tych najistotniejszych.

1 Automatyczne zaciąganie zwrotów z portali marketplace

– jeśli użytkownik posiada podpięte konto/konta Allegro w naszym panelu, to wszelkie zwroty zgłaszane na portalu Allegro zostają także utworzone na naszym panelu Sellpander. Ta funkcja działa również dla portali Emag, Kaufland i Ebay.

2 Formularze dla klientów

– Jeśli nasz użytkownik poda klientowi link z numerem zamówienia z Baselinkera, to dodatkowo odczytywane są dane z zamówienia i znajdujące się w zamówieniu towary. To znacznie przyspiesza wypełnienie formularza przez klienta!

3 Możliwość hostowania formularza na swojej stronie internetowej

– użytkownik może umieścić formularz zwrotu/reklamacji na swojej własnej stronie internetowej.

4 Pełna historia zmian

– w przypadku wprowadzenia przez użytkownika panelu zmian w formularzu po jego utworzeniu – zostaną one pokazane w historii zmian za pomocą wpisów np. „pole X zostało uzupełnione” albo „pole X zmieniono z (poprzedniej wartości)”

5 Obsługa szybkich zwrotów inpost

– klient w zgłoszeniu ma możliwość skorzystania z usługi szybkich zwrotów. Wypełnia on dodatkowy formularz z danymi podstawowymi, następnie otrzymuje kod na telefon lub adres email, za pomocą którego nadaje paczkę inpost.

6 Statystyki zwrotów i reklamacji

– Statystyki pozwalające sprawdzić na wykresie ile w danym okresie ilość zgłoszeń/źródła zgłoszeń/powody zwrotu/zwrócone produkty/statystyki szybkich zwrotów. Istnieje dodatkowo opcja importu tego do pliku CSV.

7 Automatyczne akcje

– Automatyczne akcje pozwalają na skonfigurowanie działań, które mają się wykonywać w momencie ustalonego wydarzenia. Np. nowe zgłoszenie reklamacyjne z portalu Allegro -> przypisz zgłoszenie do pracownika X.

WTYCZKA SELLPANDER

  • SellPander

Integracja z systemem (wtyczka dostępna na chrome) SellPander RMA pozwala na zarządzanie procesami zwrotów i reklamacji z poziomu jednego narzędzia.

  • SellPander

Dzięki tej integracji możliwe jest łatwe przeprowadzenie całego procesu reklamacyjnego, od otrzymania zgłoszenia od klienta, przez wystawienie dokumentu RMA, po zwrot towaru do sprzedawcy lub wymianę na nowy produkt.

Integracja ta umożliwia również automatyzację wielu czynności, takich jak wysyłanie powiadomień do klientów o postępie w procesie reklamacji czy też generowanie raportów dotyczących liczby i rodzaju zgłoszeń reklamacyjnych.

W ten sposób integracja z SellPander RMA ułatwia i przyspiesza obsługę reklamacji, co z kolei może przyczynić się do zwiększenia zadowolenia klientów i poprawy wizerunku firmy.

Warto wspomnieć iż wtyczka ta pozwala na dostęp do systemu RMA z poziomu systemów:

Baselinker, Apilo, Shoper, WooCommerce, PrestaShop, OpenCart, IdoSell, RedCart, SkyShop.

Pobieraj dane zamówienia automatycznie!

Dzięki integracji systemu RMA z Twoimi kontami na wielu platformach masz możliwość na pobranie do formularza zgłoszeniowego wszystkich danych odnośnie zamówienia.

PODSUMOWANIE

  • SellPander

Podsumowując…

System RMA jest ważny dla firmy, ponieważ pomaga w zarządzaniu zwrotami i ogranicza ryzyko strat finansowych związanych z nieodpowiednim zarządzaniem.

Pomaga również w utrzymaniu dobrych relacji z klientami, ponieważ daje im możliwość zwrotu produktów, jeśli są one uszkodzone lub nie działają prawidłowo.

Jeśli chcesz zacząć kontrolować swój biznes bardziej i wejść o level wyżej niż jest Twoja konkurencja, to zachęcamy do zapoznania się z naszym systemem RMA: https://www.sellpander.pl/rma/

Natomiast w momencie, kiedy będziesz mieć więcej pytań, zapraszamy do kontaktu z naszym supportem, który zawsze służy pomocą: kontakt@sellpander.pl

~SellPanderautomateyour business

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.