Korzystanie z modułu gratisów progowych

W tym artykule wyjaśniamy czym są gratisy progowe oraz jak poprawnie je skonfigurować

Gratisy progowe

Gratisy progowe to moduł systemu SellPander pozwalający na dodawanie do danego zamówienia określonego produktu jeżeli wartość zamówienia przekracza podaną wcześniej kwotę. Pozwala to na korzystanie z systemu gratisowego bez obawy, że pracownik zapomni spakować dany gratis, jak również na elastyczne zarządzanie stanami magazynowymi.

Możliwe jest dodanie do 5 progów gratisów na zasadzie „jeden próg – jedna kwota”. Udostępniamy również opcję wyboru dodawania „narastająco”, która pozwala na dodanie do zamówienia wszystkich produktów z poprzednich progów lub tylko gratisu z progu najwyższego.

Wszystkie gratisy dodawane są z ceną jednego grosza (w celu zapewnienia poprawnego księgowania). Kwota pierwszego pojedynczego produktu w zamówieniu zostaje pomniejszona o jeden grosz * ilość dodanych gratisów. Jeżeli produkt taki nie występuje, system podzieli jeden z produktów na 2 w ilościach „oryginalna ilość – 1” i „1”, a następnie od nowo dodanej pojedynczej pozycji odejmie ceny gratisów.

Takie działanie zapewnia zachowanie poprawnej ceny niezależnie od początkowej ceny zamówienia i znajdujących się w nim produktów.

Konfiguracja gratisów progowych

W tej sekcji wyjaśniamy w jaki sposób skonfigurować moduł gratisów progowych.

Po zalogowaniu się na swoje konto w systemie SellPander należy z bocznego menu nawigacji wybrać zakładkę „Gratisy”.

  • SellPander
Fig. 1 – Zakładka „Gratisy”

Następnie należy uzupełnić kolejne wiersze wartościami „cena” i „sku”, podając jako cenę minimalną wartość zamówienia przy której ma zostać dodany produkt gratisowy, oraz SKU gratisu.

W przypadku, gdy dodawane maja być wszystkie zakwalifikowane produkty (także z poprzednich progów), należy zaznaczyć opcję „Dodawaj produkty z poprzednich progów”.

Po kliknięciu przycisku zapisz konfiguracja zostaje zaktualizowana. Następnie należy skopiować adres URL podany w górnej części strony i ustawić automatyczną akcję w systemie Baselinker. Zalecamy, aby do owej akcji dodać warunek „minimalna wartość zamówienia” i uzupełnić go wartością pierwszego progu. Zapobiegnie to przeciążeniu API systemu.

  • SellPander
Fig. 2 – Automatyczna akcja

Taka konfiguracja jest w pełni wystarczająca do działania systemu.

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.