Konfiguracja Discorda

Aby zacząć konfiguracje modułu Discord, musimy aktywować usługę, którą znajdziemy w zakładce opłaty. Po znalezieniu na liście należy kliknąć włącz. Po aktywacji pojawi się na liście aktywnych modułów jak widoczne jest to niżej.

 • SellPander
Fig. 1 Aktywowany moduł Discord

Następnie po aktywacji wchodzimy w Integracje, gdzie znajdujemy Kanały komunikacyjne w których jest między innymi Discord.

 • SellPander
Fig. 2 Discord w zakładce Integracje

Po wejściu w ikonę Discord, pokazuje nam się opcja dodania bota. Należy kliknąć przycisk dodaj bota. Po zrobieniu tego pojawi nam się okno z informacjami, które musimy uzupełnić aby dodać bota.

 • SellPander
Fig. 3 Okno z informacjami do uzupełnienia

W celu uzyskania tych danych należy wejść na stronę Discord o linku https://discord.com/developers/applications na której musimy być zalogowani na swoje konto. Następnie stworzyć nową aplikację, klikając w prawym górnym rogu „New Application” po czym nazwać dowolnie swoją aplikację.

 • SellPander
Fig. 4 Tworzenie nowej aplikacji Discord

Następnie wchodzimy w zakładkę „Add bot” gdzie dodajemy nowego bota.

 • SellPander
Fig. 5 Dodawanie bota

Po dodaniu nowego bota należy zresetować jego token za pomocą przycisku „Reset token”.

Po zresetowaniu tokena, pojawi się nowy. Należy go zapisać, można np. skopiować do notatnika.

 • SellPander
Fig. 7 Kopiowanie token

Musimy również zapisać ID aplikacji które znajdziemy w zakładce „General Information”.

 • SellPander
Fig. 8 Kopiowanie ID aplikacji

Następnym krokiem będzie konfiguracja uprawnień naszego bota. Można to zrobić wchodząc w zakładkę OAuth2 > URL Generator. Po czym wybieramy bot i zaznaczamy uprawnienia, które są potrzebne. Po zaznaczeniu odpowiednich uprawnień poniżej wygeneruje się adres URL, który należy skopiować.

 • SellPander
Fig. 9 Wybór bota
 • SellPander
Fig. 10 Uprawnienia bota i adres URL do skopiowania

Skopiowany adres URL należy wkleić w nowej karcie wyszukiwarki. Przekieruje nas on na stronę na której wybierzmy do którego serwera ma zostać dodany bot. Po wybraniu odpowiedniego serwera i zaakceptowaniu warunków zobaczymy potwierdzenie.

 • SellPander
Fig. 11 Wybór serwera
 • SellPander
Fig. 12 Potwierdzenie udanej operacji

Po tym możemy zobaczyć na naszym serwerze, że został dodany bot, którego stworzyliśmy.

 • SellPander
Fig. 13 Bot został dodany do serwer Discord

Po dodaniu bota przechodzimy do ustawień Discorda, znajdujemy zakładkę zawansowane i włączamy tryb dewelopera. Po czym kopiujemy adres naszego serwera Discord klikając w niego prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję kopiuj ID, zapisuje go wraz z innymi.

 • SellPander
Fig. 14 Aktywacja trybu deweloperskiego
 • SellPander
Fig. 15 Kopiowanie ID serwera

Po skopiowaniu ID serwera możemy wrócić do panelu sellpandera, do sekcji dodaj bota. Uzupełniamy dane w następujący sposób.

 • SellPander
Fig. 16 Uzupełnione dane dotyczące bota

Bot zostaje dodany przez przycisk „Dodaj” i jest widoczny. Bota można również edytować i usunąć za pomocą przycisków po prawej stronie.

 • SellPander
Fig. 17 Dodany bot

Aby skonfigurować alert należy wejść w zakładkę Baselinker > Discord po czym wybieramy bota i dodajemy alert.

 • SellPander
Fig. 18 Dodawanie alertu

Po kliknięciu „Dodaj alert” wyświetli nam się okno z polami które musimy uzupełnić. Nazwa alertu jest dowolna i widoczna tylko dla twórcy, kanały są pobierany automatycznie z serwera Discord.

 • SellPander
Fig. 19 Okno z informacji do uzupełnienia dotyczących alertu

Kiedy dodamy nasz alert, możemy go skonfigurować z baselinkerem. Należy skopiować adres URL za pomocą przycisku „Kopiuj adres”.

 • SellPander
Fig. 20 Kopiowanie adresu URL

Po skopiowaniu adresu URL przechodzimy do naszego baselinkera. Wchodzimy w Zamówienia > Automatyczne akcje. Tutaj dodajemy automatyczną akcję, dla przykładu „Pobrano zamówienie”, dzięki czemu za każdym razem zamówienie zostanie pobrane dostaniemy alert na naszym serwerze Discord.

 • SellPander
Fig. 21 Ustawienia baselinker dla alertu Discord

Używanie tagów

Do naszej integracji chcemy dodać interpolację, czyli możliwość podmniany specjalnych tagów na wartości, które będą przekazne w query.

Z perspektywy użytkowanika tag może byc dowolnym tekstem umieszczonym w treści alertu w nawiasach kwadratowych.

Przykładowa treść alertu zawierającego tagi:
Produkt [produkt_id] przekroczył stan progowy. Jego obecna ilość to: [ilosc]

Adres którym będzie wywołane wysłanie takiego alertu będzie zawierać w parametrach query wartości które mają zostać podstawione pod odpowienie tagi.
W przypadku powyższej przykładowej wiadomości adres wywołania mógłby wyglądać tak:

/api/DiscordIntegration?userId=123&token=xyz&alertId=123&product_id=456&ilosc=3

Nazwa parametru zawsze będzie odpowiadać nazwie tagu.

Podmieniamy tylko te tagi, dla których zostały podane parametry. Jeśli parametr nie został podany, to jest to błąd konfiguracji po stronie użytkownika

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.