Jakie SellPander ma rozwiązanie dla osób działających w systemie dropshipping?
 • SellPander

Czym jest Dropshipping?

Dropshipping istnieje od co najmniej 2005 roku, ale ostatnio stał się bardziej popularny ze względu na niską barierę wejścia i skalowalność. 

Poza niską barierą wejścia dropshipping zasłynął również ze swojej ‚prostej’ mechaniki modelu biznesowego. Nie musisz magazynować towarów. Jesteś pośrednikiem pomiędzy hurtownikiem a klientem. Zarabiasz na marży którą masz nałożoną na swoim e-sklepie.

Nasze doświadczenie pokazało jakie ten “prosty” biznes może mieć problemy.

-Hurtownicy; Temat w biznesie dropshipping niezwykle istotny. To właśnie ścisła współpraca z hurtownikami, powoduje, że Twój sklep dobrze działa. W momencie kiedy zaczynają przychodzić duże ilości zamówień, kiedy nie masz jeszcze integracji ze swoją hurtownią a Ty zastanawiasz się “Jak sobie z tym wszystkim poradzę?”. W tym artykule dokładnie dowiesz się krok po kroku jak zoptymalizować swój biznes.

-Śledzenie przesyłek; Przesyłki, czas oczekiwania, maile od niecierpliwych klientów.. Jest Ci to znane? 

Wiemy, że integracja związana z śledzeniem przesyłek jest niezwykle ważna. Kontrola którą musisz mieć, tak by klient wiedział co dzieje się z jego paczką jest bardzo ważne, powiedzmy to sobie wprost. Poniżej dowiesz się jak rozwiązać ten na pierwszy rzut oka “trudny problem?”.

-Ceny produktów; Każdy kontrahent (hurtownik) ma inne ceny produktu? Dostajesz od nich dodatkowe rabaty, które mieszają Ci w wystawianych fakturach? BL Tools to jedno z naszych rozwiązań, które posiada kompleksowe 12 opcji, dzięki którym będziesz w stanie poukładać sobie wszystkie ceny, tak by hurtownik oraz klient dostali odpowiednie faktury.

Nasze wieloletnie doświadczenie w sprzedaży dropshipping oraz e-commerce pozwoliło nam zbudować narzędzia dzięki którym można znacznie zautomatyzować swój biznes oraz zoptymalizować aktualne rozwiązania.

Wspólnie przejdziemy teraz przez nasz panel w którym dowiesz się jakie moduły kompleksowo pomogą Ci w twoim biznesie dropshipping.

 • SellPander

Integracja hurtowni 

Zacznijmy od ‘Integracji hurtowni’ (którą można znaleźć w zakładce Baselinker – na naszym panelu SellPander.) to jedna z najważniejszych funkcji łańcucha dostaw. Jest to proces łączenia wszystkich informacji potrzebnych do efektywnego zarządzania i kontroli zapasów i dystrybucji.

 • SellPander

Jest to pierwsza a zarazem opcjonalna integracja. Jeżeli dana hurtownia nie jest dostępna w integracjach Baselinker, to można ją dodatkowo podpiąć w koncie SellPander w zadkładce ->Baselinker->Integrację Hurtowni. 

Warto wspomnieć, że w zakładce ->pomoc->Integracja Baselinkera z dowolną hurtownią –  

znajduje się instrukcja konfiguracji, która poprowadzi Cię przez ten proces krok po kroku

 • SellPander

Przekazywanie zamówień 

Kolejny moduł na naszej liście, który rekomendujemy w sklepach dropshipping. 

Informacje na temat statusu przesyłki to ważny element w tym biznesie, zwłaszcza kiedy to hurtownik jest za to odpowiedzialny. 

 • SellPander

Jest to kolejny moduł który odpowiada za optymalizację informacji związanych z danymi do zamówienia.

Dropshipper może z automatu przekazać zamówienia ze swojego baselinkera do hurtowni. Warto wspomnieć, że bez tego modułu, dropshipper musi np. wejść na sklep hurtowni i tam złożyć zamówienie (to najczęściej) albo przekazać je np. mailem (to rzadko). 

W przypadku kiedy hurtownia posiada baselinkera, ten proces może działać automatycznie.

 • SellPander

Wybór opcji jest zawsze według uznania, oraz w zależności od potrzeb i rodzaju produktu.

Dzięki temu modułowi dropshipper wysyła zamówienia do hurtowni uzyskując między innymi link do śledzenia przesyłki dla klienta oraz możliwości zmieniania danych do faktury tak, aby faktura wystawiona została na jego dane a nie przypadkiem na klienta.

Bl Tools

Kiedy do hurtownika wpadło pierwsze zamówienie, będziemy potrzebować modułu Bl Tools (zakładka Baselinker  -> Bl Tools) Gdzie możemy znaleźć dokładnie 12 usług. 

 • SellPander

Najpierw wybieramy ‘Ustawienie cen produktów w zamówieniu zgodnie z cenami z magazynu.’ Funkcja umożliwia ustawienie cen produktów w zamówieniu zgodnie z cenami z magazynu. Dzięki temu ceny w zamówieniu od strony hurtowni nie będą takie w jakich sprzedaje Dropshipper, ale takie w jakich sprzedaje hurtownia.

 • SellPander

Dalej, warto skorzystać z opcji obniżki o zadany % wszystkich produktów z zamówienia. W końcu, różni kontrahenci mogą mieć różne ceny Dzięki połączeniu tej funkcji i poprzedniej, zamówienia przekazane do hurtowni najpierw zostaną dostosowane pod kątem ceny do faktycznych cen sprzedaży, a następnie możliwe będzie ustawienie cen preferencyjnych dla danego Dropshippera. 

Zobaczmy to na przykładzie:

Dropshipper współpracuje z Hurtownią, która od cen katalogowych daje mu 10% rabatu. Cena katalogowa produktu to 50 złotych.

Dropshipper sprzedaje produkt np. na Allegro w cenie 70 złotych. Takie zamówienie trafia do jego Baselinkera, następnie zostaje przekazane do Baselinkera Hurtownika z podmienionymi danymi do faktury.

Teraz Hurtownia ustawia ceny w zamówieniu zgodnie z cenami katalogowymi (50 złotych zamiast 70) a następnie przyznaje rabat 10% – finalna cena produktu wynosi więc 45 złotych. Na taką kwotę wystawiana jest faktura dla Dropshippera, podczas gdy w jego Baselinkerze zamówienie jest na kwotę sprzedaży – 70 złotych.

Cała reszta opcji jest oczywiście do Twojej dyspozycji, my pokazujemy najważniejsze funkcje które sprawdzają się w biznesie dropshipping.

Mapowanie Statusów

Ten moduł jest obowiązkowy w naszej drodze automatyzacji biznesu. Na dzień pisania tego artykułu jest to usługa, której nie znajdziesz u konkurencji. 

 • SellPander

Dzięki temu modułowi w momencie kiedy u naszego hurtownika zachodzą zmiany statusu zamówienia, my widzimy je od razu u Siebie. To powoduje że cały czas wiemy na jakim etapie jest nasze zamówienie.

Pełna kontrola nad zamówieniami, to aspekt którego nie znaleźliśmy nigdzie indziej. 

Dlatego mapowanie statusów stał się jednym z ulubionych modułów w SellPander.

Drukowanie Etykiet

Jeżeli już zamówienie trafiło do Baselinkera, to przez moduł drukowania etykiet (zakładka dropshipping -> drukowanie etykiet) dropshipper wgrywa etykietę czyli innymi słowy list przewozowy przez nasz osobny panel. Dzięki temu hurtownia będzie mogła ją automatycznie wydrukować przez usługę cloud print. 

 • SellPander

Usługę CloudPrint znajdziesz w zakładce -> Integracje -> Integracje z usługami CloudPrint

 • SellPander

Tworzenie paczek u detalisty

W tym module najważniejsza jest korelacja pomiędzy “przekazywaniem zamówień” a “tworzeniem paczek u detalisty” są to dwa moduły, które ze sobą współpracują.

 • SellPander
 • SellPander

Moduł ten pozwala na utworzenie adresu do tworzenia paczek u wybranego detalisty.

Jest to szczególnie istotny moduł w momencie kiedy dropshipper sprzedaje na marketplace, np Allegro. Hurtownia wtedy może utworzyć u niego przesyłkę, dzięki wygenerowanemu linkowi. Jest to rozwiązanie np. na sprzedaż w systemie Allegro Smart! 

Dropshipper tworzy etykietę, którą wgrywa przez panel a hurtownia może automatycznie wydrukować.

Zależy nam na tym, żeby każda osoba po przeczytaniu tego artykułu dała sobie pewne wyzwanie. 

Wierzymy w Nasze rozwiązania, ponieważ my oraz nasi aktualni klienci korzystają z nich na co dzień.

Dajemy możliwość dołączenia i uzyskania dostępu do wszystkich modułów na 14 dni za darmo.

Gwarantujemy, że podczas korzystania z naszych modłów zaczniesz zyskiwać więcej czasu oraz pieniędzy.

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.