Jak oni korzystają Happy Puppies

WSTĘP

  • SellPander

SellPander:

Dzisiejszy artykuł będzie należał do nowej serii materiałów, na temat tego, jak nasi klienci wykorzystują na co dzień rozwiązania dla automatyzacji procesów sprzedażowych w SellPander.

Na tapetę bierzemy różne firmy z różnych nisz, by zaprezentować wiele ciekawych historii oraz spostrzeżeń od naszych klientów.

Happy Puppies to przedsiębiorstwo specjalizujące się w sprzedaży akcesoriów i artykułach dla psów, kotów oraz gryzoni. Firma powstała z myślą o zapewnieniu najlepszych produktów dla naszych czworonogów, których dobro i komfort stawiają na pierwszym miejscu.

W ofercie sklepu Happy Puppies znajdują się m.in. kojce, legowiska, zabawki, karmy, przysmaki oraz wiele innych produktów, które są niezbędne dla zwierzęcej wygody i zdrowia.

Przedstawiamy Pana Dominika, czyli jednego ze współzałożycieli firmy Happy Puppies, który zdecydował się przedstawić dla nas historię współpracy z SellPander.

HAPPY PUPPIES POCZĄTKI

  • SellPander

Pan Dominik:

Dzień dobry, mam na imię Dominik i jestem współzałożycielem firmy Huppy Puppies.

Firma ta specjalizuje się w sprzedaży produktów głównie dla psów i kotów oraz mamy kilka zakładek z produktami dla gryzoni.

Na co dzień sprzedajemy takie produkty jak: legowiska, zabawki, smycze, produkty higieniczne dla czworonogów i wiele więcej

To, co wyróżnia nasz sklep spośród innych, to nasze podejście do klienta.

Jesteśmy sklepem, który dba o swoich klientów i ich potrzeby. Wszystkie nasze produkty znajdują się w magazynie, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad procesem zakupowym i dostawą.

Przed zapakowaniem i wysłaniem każdy produkt jest dokładnie sprawdzany, aby upewnić się, że spełnia nasze wymagania dotyczące jakości.

Obsługę oraz jakość stawiamy na pierwszym miejscu.

Mimo to jednak na samym początku mieliśmy dość duże problemy z ogólną logistyką. Dostawy, kurierzy, błędne zamówienia czy reklamacje.

Od razu w momencie, kiedy zorientowaliśmy się, że trzeba coś zmienić, zaczęliśmy szukać i znaleźliśmy BaseLinkera.

BaseLinker to dość popularne narzędzie, które ma na celu zautomatyzować procesy sprzedażowe.

Był to również czas, w którym Huppy Puppies wchodziło na Allegro, tak by mieć dwa niezależne od siebie miejsca do sprzedaży.

BaseLinker okazał się w tym bardzo dobrym rozwiązaniem. Pomógł nam spiąć zamówienia ze strony internetowej wraz z zamówieniami z Allegro.

W skali miesięcy znacznie usprawniło to obsługę klienta oraz wysyłkę towaru.

ROZWÓJ HAPPY PUPPIES

  • SellPander

Pan Domnik: 

Z czasem, kiedy firma zaczynała się rozwijać, zainteresowaliśmy się rozwiązaniami od firmy SellPander. 

Pierwszym krokiem było skorzystanie z autoresponderów.

SellPander:

-Autorespondery umożliwiają ustawienie szablonu wiadomości, która będzie automatycznie wysyłana, jako odpowiedź na pierwszą wiadomość od klienta.

Wiadomo, że nie zawsze i o każdej porze Ty lub Twój pracownik macie czas by odpisać, w związku z tym autorespondery w prosty sposób mogą Was w tym wyręczyć

Pan Dominik:

Funkcja ta świetnie spisała się w Happy Puppies, ponieważ nie musieliśmy być przy komputerze praktycznie 24/7. Wiadomość, którą napisaliśmy raz, automat wykorzystywał cały czas. Spowodowało to, że mieliśmy więcej czasu, który można było poświęcić na inne optymalizacje.

Kolejnym rozwiązaniem na które się zdecydowaliśmy, była “Fakturownia Rezerwacje” 

Nasz sklep cechuje się dużą ilością nie tak drogich produktów, dlatego zależało nam, aby mieć możliwość rezerwacji danego produktu w momencie kiedy klient już produkt zamówił, ale nie dokonał jeszcze płatności. W naszym wypadku miało to na celu zminimalizować błędy na magazynie.

SellPander:

Fakturownia Rezerwacje to rozwiązanie, które pozwoli Ci uniknąć pomyłek w sprzedaży i usprawnić procesy sprzedażowe. 

Dzięki funkcji rezerwacji, możesz zarezerwować produkt, który został zakupiony przez Klienta, ale nie został jeszcze zdjęty ze stanu magazynu. 

Co ważne!

Produkty zakupione przez Klienta są zdejmowane ze stanu dopiero po wystawieniu dokumentu sprzedaży, jeżeli więc nie robisz tego od razu – ta funkcja pomoże Ci uniknąć błędów z kończącym się towarem.

Integracja z BaseLinkerem jest łatwa i przebiega w kilku szybkich krokach. 

Po połączeniu ID produktów z BaseLinkera na podstawie pola fakturowni, będziesz miał pełną kontrolę nad stanem produktów na magazynie. 

Nie musisz się martwić o to, że Kupujący zamówi produkty, których nie ma na stanie.

Rozwiązanie to rekomendowane jest dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na większej kontroli własnych stanów magazynowych. 

Pan Dominik:

Następnymi rozwiązaniami, które wprowadziliśmy do Happy Puppies były Zestawy Dynamiczne oraz Statyczne. Po zrozumieniu działania tych zestawów stwierdziliśmy, że są one dla nas niezbędne. 

Nasze rozwiązania:

SellPander:

Żeby zdecydować się na jakieś rozwiązanie, wpierw warto go poznać. Związku z tym przedstawimy teraz każdy z zestawów, tak byś miał ogólny pogląd jak one działają i jakie mogą mieć zastosowania dla Twojego biznesu.

Zestawy Statyczne

Moduł „Zestawy statyczne” oferuje szereg funkcji pozwalających na automatyczne zarządzanie zestawami produktów, bezobsługowe rozbijanie zestawów na produkty fizyczne, oraz bezwysiłkową obsługę stanów magazynowych.

Dzięki temu modułowi będziesz mógł łatwo dodawać, usuwać i edytować swoje zestawy produktowe, a wbudowany import zapewni maksymalną efektywność i produktywność Twojej pracy. 

Co więcej!

System automatycznie rozbije zestawy na poszczególne produkty, dzięki czemu zaoszczędzisz jeszcze więcej czasu i unikniesz błędów.

Cena Twojego zestawu nie będzie już problemem, ponieważ moduł automatycznie podzieli ją pomiędzy Twoje produkty, zachowując ustaloną stopę procentową. 
Dodatkowo, system przypisze rozbitym produktom odpowiednie parametry, takie jak waga, EAN, SKU czy VAT, co ułatwi obsługę przy pomocy skanera kodów kreskowych.

Pamiętaj!

Aby skorzystać z tego rozwiązania, niezbędne jest konto na platformie BaseLinker.

Zestawy Dynamiczne

Czy zdarzyło Ci się kiedyś sprzedawać produkty, które różnią się parametrami, takim jak kolor lub rozmiar?

Jeśli tak, na pewno zdajesz sobie sprawę, jak uciążliwe może być zarządzanie takimi produktami. Właśnie dlatego powstał moduł „zestawy dynamiczne” w SellPander – rozwiązanie, które pozwala na łatwe i efektywne zarządzanie produktami z parametrami.

Dzięki zestawom dynamicznym możesz łatwo i szybko dodać nowe parametry, takie jak kolor czy wzór, a także przypisać do nich wartości. Jeśli potrzebujesz uwzględnić jeszcze więcej wartości, nic straconego – nasz moduł pozwala na import danych z plików CSV, co znacznie przyspiesza proces.

Dodatkowo!

Główną i zarazem unikalną cechą tego zestawu, jest możliwość automatycznego wysyłania (SMS lub E-mail)  spersonalizowanych linków do swoich klientów.

Link ten prowadzi do strony w której to klient sam dokonuje wyboru odpowiedniego parametru produktu (takiego jak kolor czy wzór) dzięki temu Ty lub Twoi pracownicy uniknięcie niejasności przy zamówieniach, w efekcie czego zostaniecie odciążeni od codziennych obowiązków.

INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIE

  • SellPander

SellPander:

Domyślamy się, że czytając ten artykuł z tyłu głowy możesz mieć różne myśli, które mogą brzmieć w ten sposób:

-Czy te rozwiązania podołają moim produktom?

-Mam specyficzną branżę i co teraz?

-A czy SellPander może zrobić coś specjalnie dla mnie?

W tym nagłówku, chcemy specjalnie rozwiać Twoje zapytania, tak byś był świadom co możemy Ci zaoferować, poza tym co już wiesz.

Poza rozwojem platformy SellPander zajmujemy się również przygotowywaniem indywidualnych aplikacji dla klientów e-commerce i nie tylko.

Nasze integracje występują w dwóch wariantach.

Pierwsza z nich to rozbudowa bądź dostosowanie istniejącego modułu w SellPander. Polega ona na dopasowaniu wybranego przez klienta rozwiązania do jego indywidualnych potrzeb.

Drugą opcją jest napisanie autorskiego rozwiązania specjalnie na potrzeby klientów, służące optymalizacji procesów, obsłudze marketplace, czy dostarczające dany wynikowe i analityczne.

REKOMENDACJA

  • SellPander

Pan Dominik:

Na samym początku chciałbym serdecznie podziękować za możliwość podzielenia się swoją opinią na temat firmy SellPander. 

Mam nadzieję, że historia i rozwiązania na jakie się zdecydowaliśmy, mogły okazać się dla Ciebie pomocne w podejmowaniu decyzji.

Z naszej perspektywy, firma SellPander oferuję przede wszystkim fenomenalne rozwiązania dla biznesu online, które sprawdzają się zarówno we własnych sklepach internetowy jak i na marketplace takich jak Allegro.

Rozwiązania, na które zdecydowaliśmy się, sprawiły że teraz w perspektywie czasu wyszliśmy znacznie naprzód w porównaniu z naszą konkurencją.

Wynika to przede wszystkim z tego, że nasi konkurenci poświęcają masę czasu na procesy, które my od dawna mamy maksymalnie zautomatyzowane.

Każdy przedsiębiorca czytający ten artykuł dobrze wie, że zautomatyzowany proces, równa się oszczędnością czasu oraz pieniędzy a to przekłada się na dalszy rozwój.

Z mojej strony to wszystko, raz jeszcze dziękuje SellPanderowi za wszystko!

Pozdrawiam
Dominik – Współwłaściciel

Happy Puppies

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.