Automatyzacja Allegro z narzędziami SellPander
  • SellPander

WSTĘP

  • SellPander

Dzisiejszy artykuł będzie o królu marketplaceów w Polsce, czyli o Allegro.

Najważniejsze informacje, jakie powinieneś wiedzieć, to fakt, że Allegro zostało założone w 1999 roku przez Arjana Bakkera. A główna siedziba znajduje się w Poznaniu.

Dodatkowo z ciekawostek wiadome jest, że nazwa Allegro to termin muzyczny i oznacza on w dosłownym tłumaczeniu: „szybko, wesoło”. Zamysł był taki, że każda transakcja na Allegro miała właśnie tak wyglądać.

Czy im się to docelowo udało?

-Zostawimy Was z tym pytaniem do indywidualnego przemyślenia.

Warto również wspomnieć, że na Allegro dokonywanych jest 70 milionów sprzedaży miesięcznie, zarejestrowanych jest 16 milionów użytkowników, a 90% wystawionych przedmiotów ma ustawioną tylko opcję „kup teraz”.

Niezbędne informacje i ciekawostki już znamy, związku z tym przejdźmy teraz do głównego tematu naszego artykułu.

Firma SellPander stworzyła zestaw 5 dedykowanych specjalnie platformie Allegro modułów, które mają na celu wesprzeć sprzedawcę oraz umożliwić mu automatyzację i optymalizację podczas sprzedaży.

Nasi specjaliści stawiali pierwsze kroki w oparciu właśnie o ten marketplace, dlatego Allegro jest nam znamy od podszewki.

W tym artykule przedstawimy Wam 5 modułów Allegro opisując każdy z osobna, tak byście zapoznali się z nimi i byli bardziej świadomi w dokonywaniu dalszych decyzji.

TRANSFER ELEMENTÓW Z ALLEGRO DO BASELINKERA

  • SellPander

Pierwszym modułem na naszej liście jest transfer elementów z allegro do baselinkera. Jest to moduł, który pozwala skopiować dane z aukcji Allegro do produktów w Baselinkerze.

Jeszcze tylko dla osób, które są z nami pierwszy raz:

Baselinker — to system, dzięki któremu zintegrujesz swoją platformę e-commercez innymi portalami np marketplace (Allegro, Erli, Empik) oraz zewnętrznymi narzędziami.

Moduł ten oferuje możliwość przeniesienia elementów, takich jak np. cenę, opis, zdjęcia oraz parametry.

Istnieją również trzy możliwości kopiowania produktów:

-przenoszenie danych pojedynczego produktu

-kopiowanie wybranej kategorii

-oraz kopiowanie wszystkich dostępnych produktów.

Cały moduł został stworzony związku z tym, że Baselinker nie ma opcji na to by do gotowego produktu skopiować dane z Allegro, związku z tym nasz transfer elementów rozwiązuje ten problem.

Co dokładnie możesz otrzymać decydując się na ten moduł?

Pełną kontrolę nad produktami

-Łącząc konto Allegro z panelem SellPander możesz skopiować konkretny produkt lub całą kategorię do Baselinkera uwzględniając takie parametry jak opisy, ceny czy zdjęcia.

Proste działanie

-W naszym panelu SellPander możesz w prosty sposób dokonać kopiowania produktów, wybierając odpowiednie opcje. Dzięki temu Ty zyskujesz czas i dostajesz możliwość, która na dzień dzisiejszy jest niedostępna w Baselinkerze.

ALLEGRO ZESTAWY

  • SellPander

Kolejny moduł pozwala na tworzenie i konfigurowanie własnych zestawów produktów w znacznie łatwiejszy sposób niż standardowo.

Dzięki Allegro zestawy możesz nadawać na wcześniej wybrane pakiety produktów rabaty bezpośrednio z panelu SellPander.

Dodatkowo utworzone zestawy możesz edytować w dowolnej chwili, a moduł umożliwia dodawanie produktów po numerach SKU.

Sklonuj zestaw pomiędzy różnymi kontami na Allegro, a gdy jeden z niedostępnych produktów wchodzących w skład oferty zostanie wystawiony ponownie na Allegro, to system automatycznie przywróci skonfigurowany zestaw.

Korzyści, jakie możesz mieć jest naprawdę sporo, sam moduł jest rozbudowany, dzięki czemu oferuje szeroki wachlarz możliwości.

Przedstawimy wam kilka najważniejszych korzyści tego modułu:

-Wcześniej wspomniane, dodawanie elementów po numerach SKU (dzięki temu, nawet po wystawieniu aukcji na nowo, zestaw zostanie automatycznie utworzony)

-Dużo prostsza aniżeli standardowa konfiguracja zestawów

-Automatyczne przywracanie zestawów

-Ustalanie wysokości rabatów

I wiele więcej..

Dzięki temu modułowi możesz zoptymalizować swój biznes, dzięki rozwiązaniom jakie Allegro zestawy ma w swojej ofercie.

ALLEGRO WIELOWARIANTOWOŚCI

  • SellPander

Aukcje wielowariantowe na pewno są świetnym rozwiązaniem na tle konkurencji, jednak bywają bardzo wymagające dla sprzedawców.

Nasz trzeci już na dzisiejszej liście moduł daje Ci możliwość ustawienia aukcji wariantowych bezpośrednio po numerach SKU produktu.

Dzięki temu dodając nową aukcję o innym ID nie stracisz już swoich skonfigurowanych ofert wielowariantowych.

Kolejny raz pojawia się sformułowanie SKU, dlatego dla nowych poszukiwaczy e-commerce’owego złota wyjaśnijmy:

SKU to alfanumeryczny kod, który można przypisać do produktu w katalogu, aby ułatwić jego identyfikację, zoptymalizować organizację magazynu oraz pomóc pracownikom i klientom w łatwym odnalezieniu towaru.

Co dokładnie otrzymujesz?

Kopiowanie wielowariantowości między kontami

-Po dodaniu oferty do panelu SellPander możesz go dowolnie kopiować w obrębie kont na Allegro. Twoje skopiowane wielowariantowości zachowają te same ustawienia.

Dodawanie aukcji po numerze SKU

-Nie trać czasu na tworzenie ofert za każdym razem od nowa. Dzięki naszemu modułowi możesz dodać nową aukcję o innym numerze ID i nie spowoduje to utraty uprzednio skonfigurowanych w systemie wielowariantowości.

Zarządzanie wariantami

-Otrzymujesz bezpośredni dostęp do swoich stałych wariantów produktowych w panelu konta SellPander. Z tego poziomu możesz tworzyć również nowe konfiguracje, usuwać je, a także edytować istniejące wielowariantowości.

ALLEGRO ZMIANA CEN OFERT

  • SellPander

Przed ostatni moduł, czyli zmiana cen ofert. Wiemy, że nasi klienci często mają produkty na Allegro, które przydałoby się liczyć już w tysiącach. 

Każda zmiana, która może wyjść z przyczyn losowych, może okazać się wręcz paraliżująca, związku z tym chcemy przedstawić moduł, dzięki któremu zmiana cen ofert na pewno przestanie znajdować się na liście problemów.


Moduł „Allegro zmiana cen ofert” pozwala na zmianę ceny produktu o podanym SKU lub nazwie oferty, w oparciu o jej stan magazynowy w BaseLinkerze.

Dzięki temu możesz zarządzać swoimi parametrami w zautomatyzowany sposób, a przy tym zaoszczędzić masę czasu.

Trzy najważniejsze cechy wyróżniające specyfikację tego modułu to:

Tworzenie reguł zmian cen swoich ofert

-Dzięki temu modułowi modyfikacja parametrów Twoich aukcji stanie się znacznie łatwiejsza. W prosty i szybki sposób możesz tworzyć reguły, które będą kontrolowały ceny ofert.

Wyszukiwanie swoich aukcji po SKU lub ich nazwie

-Dzięki modułowi możesz przypisać konkretne reguły do odpowiednich aukcji. Wyszukuj je w prosty sposób dzięki kodowi SKU albo poprzez ich nazwie na platformie Allegro.

Kontrolowanie ceny w zależności od stanu magazynowego

-Twórz reguły na podstawie ilości danego produktu na magazynie. Dynamicznie obniżaj lub podwyższaj ich cenę, kiedy ich stan magazynowy osiągnie zakładaną ilość.

ZMIANA CZASU REALIZACJI

  • SellPander

Proste rozwiązania często bywają najlepsze, a na ten temat wie bardzo dużo.

Nasz ostatni moduł, czyli zmiana czasu realizacji  pozwala na prostą zmianę parametru „czasu realizacji zamówienia” dla aukcji z produktem o podanym SKU opierając się na jego stanie magazynowym w systemie BaseLinker.

Zacznij tworzyć własne reguły dla konkretnych ilości produktów.

Ważne!

Moduł dostępny jest dla platform marketplace takich jak Allegro, Erli, OnBuy oraz eMAG.

Co zyskujesz?

Zmianę czasu realizacji po numerach SKU

Ustawianie reguł globalnie

Różne czasy realizacji dla jednego numeru SKU

Dostępność wielu platform

I wiele więcej

A oto trzy najważniejsze korzyści, jakie musisz wiedzieć więcej:

Tworzenie reguł zmian czasu realizacji

-Dzięki temu modułowi zarządzanie zamówieniami staje się znacznie łatwiejsze! Dodawaj reguły dla dowolnych aukcji wyszukując je po SKU i kontroluj czas realizacji w oparciu o ich stan magazynowy produktów.

Konfiguracja reguł globalnie

-Nasz moduł oferuje ustawienie zmian czasu realizacji nie tylko dla konkretnych aukcji, ale także globalnie, dla wszystkich Twoich ofert na platformie handlowej.

Zautomatyzowana kontrola nad zamówieniami

-Dostosowywuj czas realizacji zamówień w zależności od dostępnych ilości towarów na magazynie. Zaoszczędź dzięki temu swój czas oraz zoptymalizuj ewentualne braki magazynowe, nad którymi wcześniej mogłeś nie mieć kontroli.

DODATEK

  • SellPander

Chcemy, żeby każdy czytelnik wiedział, że podane powyżej przykłady naszych propozycji dotyczą stricte platformy Allegro, jednak do tego marketplace pasują również inne rozwiązania, które warto wdrożyć, a tutaj mamy na myśli np. Zestawy statyczne lub dynamiczne.

My jednak chcemy skupić się na 2 niedawno dodanych modułach, które również idealnie nadają się do wsparcia i automatyzacji na platformie Allegro.

Mówimy tutaj o modułach: Odświeżanie ofert oraz Kopiowanie ofert.

Kopiowanie ofert to moduł skierowany głównie do osób, które posiadają więcej niż jedno konto na Allegro, lub zamierzają takowe konto zmienić.

Opcja ta pozwala skopiować wszystkie dotychczasowe oferty i w prosty sposób przenieść je na inne konto.

Jest to niezbędna funkcja w szczególności dla osób, które na swoich kontach Allegro posiadają setki jak nie tysiące aukcji.


Coś co normalnie zajmuje bardzo dużo czasu, dzięki temu modułowi w naszym panelu może potrwać zaledwie kilka sekund.

Odświeżanie ofert, jak z samej nazwy można wywnioskować, jest to opcja która odświeża automatycznie twoje oferty.

Rekomendowana jest ona dla każdego użytkownika (czyt: sprzedawcy) na Allegro.

Prowizje na tym marketplace (Allegro) to istne „legendy”, a jedną z takich prowizji jest opłata utrzymaniowa, która zostaje automatycznie doliczana do ofert, na których długi czas nikt nic nie kupił.

W takim momencie nasz moduł odświeża automatycznie taką ofertę, by nie została naliczana prowizja. Jest to duża oszczędność w momencie kiedy fizycznie nie jesteś w stanie, opanować wszystkich aukcji.

Moduły te są świetnym rozwiązaniem do zaoszczędzenia czasu oraz pieniędzy.

A dodatkowo idealnie komponują się z wyżej wymienionymi komponentami.

PODSUMOWANIE

  • SellPander

Podsumowując, przedstawione dzisiaj w sumie siedem modułów, mogą znacznie zautomatyzować działania na platformie Allegro, oraz zredukować wydawane przez Ciebie pieniądze na dodatkowe prowizje.

Zachęcamy do zapoznania się również z naszymi modułami na stronie sellpander.pl, tak by dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Przypominamy również, iż nasze moduły można testować bezpłatnie przez okres 14 dni. Zarejestruj się już dziś i sprawdź który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim biznesie.

Wierzymy, że dzisiejszy artykuł wyjaśnił Ci jak bardzo potrzebne są rozszerzenia do platformy Allegro i jak w prosty sposób możesz zoptymalizować działania, które teraz mogą zajmować znaczne ilości czasu.

Jeśli artykuł Ci się spodobał, a Tobie zrodziły się jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu z naszym działem wsparcia pod adresem kontakt@sellpander.pl

Na ten moment z naszej strony do już wszystko, dziękujemy za poświęcony czas i do usłyszenia za 2 tygodnie!

SellPander

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.