Opakowania zbiorcze

W tym artykule wyjaśnimy jak działa funkcja opakowań zbiorczych i w jaki sposób jej używać.

Opakowania zbiorcze

Funkcja opakowań zbiorczych w panelu SellPander zamienia produkty pojedyncze w jeden produkt w postaci opakowania zbiorczego. W celu skorzystania z funkcji opakowań zbiorczych uruchom moduł w panelu SellPander w zakładce “Ustawienia” -> “Opłaty” i uruchom moduł.

Następnie przejdź do zakładki “BaseLinker” -> “Opakowania zbiorcze” w panelu SellPander.

  • SellPander
Fig. 1 Zakładka “BaseLinker” w panelu SellPander

W oknie panelu pojawi się przycisk “Dodaj wpis”

  • SellPander
Fig. 2 Dodawanie wpisu w zakładce “opakowania zbiorcze”

Następnie uzupełnij wymagane pola w formularzu. Określ SKU produktu, ilość produktów, które znajdują się w opakowaniu zbiorczym oraz wskaż SKU opakowania. 

  • SellPander
Fig. 3 Prawidłowo wypełniony formularz
  • SellPander
Fig. 4 Dodawanie nowego wpisu

Po kliknięciu przycisku “Dodaj nowy wpis” w panelu SellPander pojawi się komunikat „Sukces”.

  • SellPander
Fig. 5 Komunikat pojawiający się po prawidłowym dodaniu wpisu

Po utworzeniu opakowania zbiorczego należy ustawić automatyczne akcje w BaseLinkerze. W tym celu należy skopiować adres URL znajdujący się w omawianej zakładce.

  • SellPander
Fig. 6 Okno w panelu z widocznymi do skopiowania adresami URL

Po zalogowaniu do panelu BaseLinkera masz możliwość utworzenia automatycznej akcji, która rozdzieli zamówienie na opakowania zbiorcze danych produktów. Zrobisz to za pomocą adresów URL:

https://app.sellpander.pl/api/BaselinkerCollectivePackaging?user=994&token=JH9nN0ykzu&order=[numer_zamowienia]&control_stock=true

https://app.sellpander.pl/api/BaselinkerCollectivePackaging?user=994&token=JH9nN0ykzu&order=[numer_zamowienia]&control_stock=false

Podany adres należy skopiować, a następnie dodać w formie automatycznej akcji w panelu Baselinker.

  • SellPander
Fig. 7 Panel BaseLinker, automatyczne akcje

Jeżeli ilość opakowań zbiorczych w magazynie jest mniejsza niż ta, którą chcesz dodać w magazynie to funkcja zadziała inaczej, w zależności od tego, który adres wywołamy. Wykorzystując do automatycznej akcji adres URL _stock=true system weźmie pod uwagę dostępność i zamieni maksymalnie tyle produktów na opakowania zbiorcze ile tychże opakowań znajduje się w magazynie. Pozostałe pojedyncze sztuki produktu pozostaną bez zmian.

Wykorzystując do automatycznej akcji adres URL _stock=false zostaną zamienione wszystkie opakowania, bez względu na ich stan magazynowy. W przypadku większej ilości opakowań zbiorczych na magazynie niż wychodzi w zamówieniu oba adresy zadziałają tak samo.

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.