Korzystanie z połączeń manualnych

W tym artykule wyjaśniamy, czym są połączenia manualne oraz w jaki sposób z nich korzystać.

Czym są połączenia manualne?

Czasami może zdarzyć się sytuacja, w której automatyczne generowanie identyfikatorów nie jest wystarczające do pokrycia potrzeb. Dla przykładu rozważmy następującą sytuację:

Przykład:

W serwisie aukcyjnym sprzedawany jest zestaw garniturowy, w którym jako dodatek, do wyboru możliwe są dwa akcesoria:

 • Spinki do mankietów
 • Spinka do krawata

Załóżmy, że w przypadku wyboru spinek do mankietów, klient może zdecydować się na jeden z trzech wariantów: wzór 1, wzór 2 i wzór 3, natomiast w przypadku wyboru spinki do krawata, taka opcja nie jest dostępna.

Sytuacja taka może powodować pewien konflikt, ponieważ utworzony produkt „Akcesorium” powinien być zależny od 2 parametrów (Rodzaj – spinki do mankietów lub spinka do krawata, wzór – wzór 1, wzór 2 lub wzór 3), ale automatycznie utworzone połączenia nie spełniają oczekiwań (należałoby utworzyć 3 takie same produkty dla spinki do krawata).

W sytuacji, podobnej do opisywanej, warto skorzystać z systemu połączeń manualnych. Pozwala on na przypisanie dowolnego identyfikatora dla każdej możliwej kombinacji. Dzięki temu, dla kombinacji, w których skład wchodzą spinki do mankietów, możemy zastosować identyfikatory unikalne dla każdego wzoru, natomiast dla kombinacji ze spinką do krawata – zawsze ten sam identyfikator.

Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób dokonać konfiguracji połączeń manualnych.

Tworzenie zestawu

Przed przystąpieniem do konfiguracji połączeń manualnych, musimy utworzyć zestaw wraz z produktem, do którego taką konfigurację zastosujemy.

Zaczynamy od utworzenia parametrów. W omawianym przypadku będą to 2 wartości: rodzaj akcesorium (Spinki do mankietów, spinka do krawata), oraz wzór (wzór 1, wzór 2, wzór 3).

W tym celu logujemy się do panelu aplikacji SellPander i wybieramy zakładkę „Zestawy” > „Zestawy dynamiczne” > „Parametry”

 • SellPander
Fig. 1 – Zakładka „Parametry”

Następnie podajemy nazwę parametru (Rodzaj akcesorium) i klikamy przycisk „Dodaj parametr”. Zostajemy przekierowanie do formularza dodawania wartości, gdzie uzupełniamy dane według założonego schematu

Po dodaniu wartości dla parametru „Rodzaj akcesorium”, powtarzamy procedurę dla parametru „Wzór”. Po zakończeniu konfiguracji zakładka „Parametry” powinna prezentować się następująco:

 • SellPander
Fig. 3 – Tabela parametry po konfiguracji

W następnym kroku dodamy nowy zestaw dynamiczny. W tym celu udajemy się do zakładki „Zestawy”, gdzie w sekcji „Dodaj zestaw” uzupełniamy pola następującymi danymi:

 • Nazwa: Zestaw z akcesorium
 • Prefix/SKU: ZEST-ACS
 • SellPander
Fig. 4 – Dodawanie nowego zestawu

Klikamy przycisk „Dodaj zestaw” i zostajemy przekierowanie do formularza konfiguracji. Upewniamy się, że pole „Zestaw statyczny (stały)?” jest odznaczone, oraz dodajemy dwa parametry: rodzaj akcesorium i wzór, zaznaczając wszystkie możliwe wartości. Należy pamiętać, że w przypadku konfiguracji zestawu kolejność parametrów nie ma znaczenia (inaczej niż w przypadku konfiguracji produktu).

 • SellPander
Fig. 5 – Formularz konfiguracji zestawu

Następnie klikamy przycisk „Zapisz”. Nasz nowo utworzony zestaw możemy zobaczyć w tabeli „zestawy”

 • SellPander
Fig. 6 – Tabela „Zestawy”

Konfiguracja połączeń manualnych

W kolejnym kroku dodamy do naszego zestawu produkt, dla którego skonfigurujemy połączenia manualne. Znajdując się nadal w tabeli zestawów, klikamy przycisk „Edytuj produkty” przy nowo dodanej pozycji, a następnie w zakładce produktów uzupełniamy sekcję „Dodaj produkt” następującymi danymi:

Nazwa: Akcesorium
Prefix: PROD-ACS

 • SellPander
Fig. 7 – Dodawanie nowego produktu

Po kliknięciu przycisku „dodaj” zostajemy przekierowani do formularza edycji produktu, gdzie upewniamy się, że pole „Produkt statyczny (stały)?” jest odznaczone. Następnie przypisujemy oba parametry zestawu i zaznaczamy pole „Produkt powiązany manualnie”.

 • SellPander
Fig. 8 – Formularz konfiguracji produktu

Klikamy przycisk „zapisz” i zostajemy przekierowani do tabeli produktów. Aby skonfigurować połączenia manualne, klikamy przycisk „konfiguruj” znajdujący się w kolumnie „Konfiguruj przypisanie”

 • SellPander
Fig. 9 – Tabela produktów, konfiguracja manualna

Zostajemy przekierowani do formularza edycji połączeń manualnych. W formularzu tym znajdują się wszystkie możliwe kombinacje produktowe, dla których możemy przypisać identyfikatory. Dla naszego przykładu załóżmy, że Spinki do mankietów zawierają identyfikatory MNK-WZ1, MNK-WZ2, MNK-WZ3, natomiast spinka do krawata – KWT-DEF.

 • SellPander
Fig. 10 – Konfiguracja połączeń manualnych

Po uzupełniania formularza klikamy przycisk „Zapisz”. Od teraz zamiast automatycznie generowanych identyfikatorów, system będzie korzystał z tych przypisanych w połączeniach manualnych.

Powiązane artykuły

Dodawanie zestawu dynamicznego
Konfiguracja zestawu z wieloma parametrami
Konfiguracja zestawu z wieloma produktami, o różnych parametrach
Konfiguracja zestawu zawierającego produkty dynamiczne i statyczne

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.