Korzystanie z generatora wariantów

W tym artykule, wyjaśniamy, czym jest generator wariantów, jak z niego korzystać oraz kiedy może on okazać się przydatny.

Czym jest generator wariantów

Generator wariantów to narzędzie wspierające, pozwalające na wygenerowanie wszystkich możliwych kombinacji produktów, z podanych parametrów. Może on okazać się przydatny, kiedy nie mamy utworzonych odpowiedników produktów fizycznych w magazynie zewnętrznym (np. dlatego, że do tej pory korzystaliśmy tylko z produktu „domyślnego”), lub kiedy chcemy sprawdzić, jak dokładnie będą wyglądały wygenerowane przez system identyfikatory.

Nie wiesz, czym są identyfikatory? Skorzystaj z tego artykułu

Generator wariantów umożliwia również pobranie utworzonych kombinacji do pliku CSV, np. w celu późniejszego importu w panelu Baselinker’a.

Ze względów wydajnościowych, w ciągu 24 godzin możesz wygenerować do 50 000 wariacji.

Jak korzystać z generatora wariantów?

Aby skorzystać z generatora wariantów, zaloguj się na swoje konto w panelu SellPander, a następnie z menu nawigacji wybierz opcję „Zestawy > Zestawy Dynamiczne > Narzędzia > Generator wariantów”.

  • SellPander
Fig. 2 – Generator wariantów.

Następnie uzupełnij pola „Nazwa produktu” i „Prefix produktu”. Jeżeli chcesz, możesz również uzupełnić wybrane pola dodatkowe – cenę, Vat, wagę i kategorię. Wpisane tam informacje zostaną dodane w postaci nowej kolumny do generowanej tabeli.

  • SellPander
Fig. 3 – Uzupełnianie pól w generatorze wariantów

Następnie określ wybrane parametry i wartości, z których chcesz korzystać. Jeżeli nie wiesz, czym dokładnie są parametry, ani jak je dodawać, zajrzyj tutaj

W tym przykładzie skorzystamy z parametru „kolor”, wybierając wartości „Biały”, „Czarny” oraz „Satynowy”, oraz z parametru „Zakończenie”, określając możliwe opcje jako „Stożek” i „Cylinder”.

  • SellPander
Fig. 4 – Uzupełnianie parametrów w generatorze wariantów

Po zakończeniu wprowadzania danych klikamy przycisk „Generuj”. Spowoduje to przekierowanie do nowej sekcji, w której znajdują się wygenerowane produkty

  • SellPander
Fig. 5 – Utworzone produkty

Aby zapisać utworzone kombinacje w postaci pliku CSV, kliknij przycisk „Eksportuj do CSV”. Następnie otwórz pobrany plik w wybranym arkuszu kalkulacyjnym lub dowolnym edytorze tekstowym.

  • SellPander
Fig. 6 – Plik „Produkt.csv” w programie Microsoft Excel

Powiązane artykuły

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.