Konfiguracja zestawu zawierającego produkty dynamiczne i statyczne

W tym artykule pokazujemy, w jaki sposób skonfigurować zestaw produktów zawierający równocześnie produkty dynamiczne i statyczne.

Nie wiesz czym są zestawy dynamiczne i statyczne? Sprawdź najpierw te artykuły:

Założenia konfiguracji

W tym poradniku dodamy do systemu SellPander nowy zestaw dynamiczny, który w swoim składzie będzie zawierał zarówno produkt dynamiczny, jak i statyczny.

Załóżmy, że mamy aukcję internetową, na której sprzedawany jest zestaw 2 lamp – małej i dużej. W celu uatrakcyjnienia oferty, sprzedający dodał możliwość wyboru jednego z czterech dostępnych kolorów dla lampy małej, podczas gdy lampa duża pozostaje zawsze taka sama.

Nasz zestaw dynamiczny będzie się więc składał z 2 produktów – odpowiednio lampy małej i lampy dużej. Lampa mała będzie produktem dynamicznym, zależnym od jednego parametru (koloru), natomiast lampa duża będzie produktem statycznym (stałym).

Tworzenie zestawu produktów

Konfiguracje zaczniemy od dodania parametru „kolor” do systemu SellPander oraz przypisania mu 4 wartości: „zielony”, „czerwony”, „niebieski” i „biały”. W tym celu logujemy się do panelu i przechodzimy do zakładki „Parametry”

 • SellPander
Fig. 1 – Zakładka „Parametry”

W sekcji „Dodaj parametr” wpisujemy nazwę „kolor” a następnie klikamy przycisk dodawania. Zostaniemy automatycznie przeniesieni do formularza dodawania wartości.

 • SellPander
Fig. 2 – Formularz dodawania wartości

Uzupełniamy formularz, wpisując w pole „Wartość” kolor „zielony” a w pole „Short” – identyfikator „ZIE”. Następnie klikamy przycisk „Dodaj kolejny” i powtarzamy procedurę dla wszystkich wartości, według tabeli podanej poniżej. UWAGA, pole „Short” nie może zawierać w sobie polskich znaków diakrytycznych.

Dodawana wartośćShort
ZielonyZIE
CzerwonyCZE
NiebieskiNIE
BiałyBIA
Tabela 1 – Wartości i Short’y parametru „kolor”

Po wpisaniu ostatniego parametru klikamy przycisk „Zapisz”. Zostaniemy automatycznie przekierowani do tabeli wartości parametru kolor.

 • SellPander
Fig. 3 -Tabela wartości parametru „kolor”

W następnym kroku dodamy nowy zestaw dynamiczny. Przechodzimy do zakładki „Zestawy” i uzupełniamy sekcję „Dodaj zestaw” podanymi wartościami:

 • Nazwa: Zestaw lamp mała + duża
 • Prefix/SKU: ZEST-LAMP
 • SellPander
Fig. 4 – Dodawanie nowego zestawu dynamicznego

Należy pamiętać, że pole „Prefix/SKU” musi odpowiadać polu „SKU” produktu w zamówieniach pochodzących z systemu Baselinker. Po wpisaniu danych klikamy przycisk „Dodaj zestaw”. Zostajemy przekierowani do formularza edycji zestawu, gdzie odznaczamy pole „Zestaw statyczny (stały)?” i wybieramy parametr kolor, zaznaczając wszystkie dostępne wartości.

 • SellPander
Fig. 5 – Formularz edycji zestawu

Na koniec klikamy przycisk „zapisz”. Zostajemy przekierowani do tabeli zestawów, gdzie możemy zobaczyć nowo dodaną pozycję.

 • SellPander
Fig. 6 – Nowo dodany zestaw

Dodawanie produktu dynamicznego

W kolejnym kroku dodamy do naszego zestawu pierwszy produkt, jakim jest lampa mała. Jak pamiętamy z założeń, lampa ta ma być dostępna w 4 kolorach, co oznacza, że będzie ona produktem dynamicznym.

Znajdując się nadal w zakładce „Zestawy”, przy nowo dodanej pozycji klikamy przycisk „Edytuj produkty”.

 • SellPander
Fig. 7 – Edycja produktów zestawu

Następnie w sekcji „Dodaj produkt” uzupełniamy dane w następujący sposób:

 • Nazwa: Lampa mała
 • Prefix/SKU: PROD-LAMPA-MALA
 • SellPander
Fig. 8 – Dodawanie nowego produktu

Zostajemy przekierowani do formularza edycji produktu. Upewniamy się, że pole „Produkt statyczny (stały)?” jest odznaczone oraz że, w polu „Parametr 1” zaznaczona została opcja „kolor”. Następnie uzupełniamy ilość produktów w zamówieniu i klikamy przycisk „Zapisz”.

 • SellPander
Fig. 9 – Konfiguracja produktu dynamicznego

Nowo dodany produkt możemy zobaczyć w tabeli produktów zestawu „zestaw lamp mała + duża”:

 • SellPander
Fig. 10 – Zestaw z dodanym produktem dynamicznym

Dodawanie produktu statycznego

W kolejnym kroku, do naszego zestawu dodamy produkt statyczny. Znajdując się w tabeli produktów, ponownie uzupełniamy sekcję „Dodaj produkt” i klikamy odpowiedni przycisk.

 • SellPander
Fig. 11 – Dodawanie nowego produktu

Należy pamiętać, że w przypadku produktów statycznych, pole „Prefix/SKU” nie będzie modyfikowane (nie zostanie utworzony osobny identyfikator), i że jest ono bezpośrednim odwołaniem do systemu Baselinker.

Po kliknięciu przycisku ponownie zostaniemy przekierowani do formularza konfiguracji produktu. Uzupełniamy ilość sztuk produktu w zamówieniu, zostawiamy również opcję „Produkty statyczny (stały)?” zaznaczoną.

 • SellPander
Fig. 12 – Konfiguracja produktu statycznego

Po zapisaniu danych, w tabeli „produkty” możemy zauważyć nowo utworzoną pozycję, z zaznaczoną opcją „Produkt stały”.

 • SellPander
Fig. 13 – Zestaw lamp z dwoma produktami

W ten sposób zakończyliśmy konfiguracje zestawu zawierającego produkty dynamiczne i statyczne.

Weryfikacja

W tej sekcji zajmiemy się sprawdzeniem poprawności konfiguracji przy pomocy systemu Baselinker.

Na początek przyjrzyjmy się produktom znajdującym się w magazynie:

 • SellPander
Fig. 14 – Produkty w magazynie Baselinker

W moim przypadku korzystam z opcji łączenia „Połącz na podstawie SKU”. Jeżeli korzystasz z innej opcji, nie zapomnij uzupełnić identyfikatorów w polach dodatkowych. (Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule pt. „W jaki sposób łączymy produkty„).

W celu przeprowadzenia testów tworzymy 2 zamówienia, każde zawierające jeden zestaw lamp.

 • SellPander
Fig. 15 – Zamówienia testowe

Przechodzimy teraz do zakładki „Weryfikacja” w panelu SellPander. Możemy w nim zobaczyć omawiane zamówienia testowe:

 • SellPander
Fig. 16 – Zamówienia w panelu SellPander

Dla potrzeb testów załóżmy, że dla zamówienia nr. 1 klient wybrał zielony kolor lampy, natomiast dla zamówienia nr. 2 – kolor czerwony.

W zamówieniu pierwszym zaznaczamy odpowiednią opcję i klikamy przycisk „Zatwierdź”.

 • SellPander
Fig. 17 – Obsługa pierwszego zamówienia

W panelu Baselinker możemy zobaczyć efekty naszych działań:

 • SellPander
Fig. 18 – Rozbite pierwsze zamówienie

Procedurę powtarzamy dla drugiego zamówienia, tym razem wybierając kolor czerwony. Po kliknięciu przycisku „Zatwierdź” ponownie sprawdzamy panel Baselinker.

 • SellPander
Fig. 19 – Rozbite oba zamówienia

Powiązane artykuły

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.