Jak działa cennik wysyłki SMS?

W tym artykule omawiamy, w jaki sposób obliczana jest cena za wysyłkę SMS oraz to, w jaki sposób uiścić opłatę.

Ten artykuł dotyczy integracji SMS. Jeżeli nie jesteś z nią zaznajomiony, przeczytaj najpierw ten wpis

System płatności za wysyłkę SMS

Integracja SMS to unikalna funkcja systemu SellPander, należąca do modułu zestawów dynamicznych, pozwalająca na jeszcze szybszą i sprawniejszą obsługę zamówień. Dzięki niej możliwe jest wysłanie specjalnej wiadomości SMS do klienta końcowego, którego zamówienie zawiera zestawy produktów z możliwościami wyboru (np. koloru).

Korzystanie z samej Integracji SMS jest bezpłatne w ramach modułu zestawów dynamicznych, jednak ze względu na korzystanie z usług zewnętrznych operatorów (m.in. wysyłka SMS, skracanie linków), powstają koszty zewnętrzne, które musimy pokryć.

Aby ułatwić proces obsługi tychże kosztów dla każdego klienta, zdecydowaliśmy się utworzyć specjalny system punktowy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie koszty dotyczące wysyłki SMS rozliczysz w prosty i przejrzysty sposób.

Aby móc korzystać z integracji SMS, wymagane jest zakupienie określonej ilości punktów SMS. Koszt jednego punktu SMS jest stały i wynosi 0,01 zł. Zakupione punkty zostają na stałe przypisane do konta. Punkty te nie mają okresu ważności, co oznacza, że nie wygasają po określonym czasie. Koszt zakupu punktów nie jest zwracany w przypadku dezaktywacji i usunięcia konta.

Każda wiadomość SMS, w zależności od wybranej konfiguracji, kosztuje określoną ilość punktów. (Dokładny cennik znajduje się poniżej) Podczas wywoływania adresu URL, system SellPander sprawdza ilość punktów na Twoim koncie, i jeżeli jest ona większa niż koszt wysłania SMS, wysyła wiadomość SMS, a następnie pomniejsza ilość punktów znajdującą się na Twoim koncie o określoną, podaną wcześniej wartość.

W przypadku, gdy ilość punktów na koncie jest mniejsza niż koszt wiadomości SMS, wiadomość nie zostanie wysłana. Aby wznowić wysyłkę wiadomości SMS, należy dokupić dodatkowy pakiet punktów.

Cennik wiadomości

Poniżej znajduje się cennik używany do wysyłki wiadomości SMS. Podana ilość punktów dotyczy pojedynczej wiadomości wysłanej za pomocą systemu SellPander.

Cena bazowa: 11 punktów za wiadomość SMS

Modyfikator: treść wiadomości

Scenariusz a) Wiadomość nie zawiera znaków specjalnych (patrz wykaz znaków standardowych poniżej)

  1. Do 140 znaków: 11 punktów za wiadomość SMS
  2. Powyżej 140 znaków: 11 punktów + 10 punktów za każde napoczęte 153 znaki powyżej tego limitu

Przykład: Dla wiadomości zawierającej 364 znaki, koszt wynosi 31 punktów (11 + 10 [pierwsze 153 znaki powyżej limitu] + 10 [kolejne napoczęte 153 znaki])

Scenariusz b) Wiadomość zawiera znaki specjalne (patrz wykaz znaków standardowych poniżej)

  1. Do 50 znaków: 11 punktów za wiadomość SMS
  2. Powyżej 50 znaków: 11 punktów + 10 punktów za każde napoczęte 67 znaków powyżej tego limitu

Przykład: Dla wiadomości zawierającej 293 znaki koszt wynosi 51 punktów (11 + 10*3 [każde wykorzystane 67 znaków powyżej limitu] + 10 [kolejne napoczęte 67 znaków])

Lista znaków standardowych, które kwalifikują do opłat wg. scenariusza a):

@£$¥èéùìòÇØøÅåΔ_ΦΓΛΩΠΨΣΘΞÆæßÉ!\”#¤%&”()*+,./
0123456789:;<=>?¡ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
ÄÖÑܧ¿abcdefghijklmnopqrstuvwxyzäöñüà{}^[]~\€
|

Dodawanie punktów SMS

Jak wspomnieliśmy wcześniej, aby móc skorzystać z wysyłki SMS, wymagane jest posiadanie punktów SMS. Aby dodać takowe do swojego konta, zaloguj się na swoje konto w panelu SellPander, a następnie wybierz zakładkę „Ustawienia > SMS”

  • SellPander
Fig. 1 – Formularz ustawień SMS

Następnie w sekcji „Dokup punkty SMS” zaznacz interesującą Cię ilość lub wybierz opcję „inna” i podaj liczbę punktów, którą chcesz zakupić. Minimalna ilość punktów, które można zakupić wynosi 1000 punktów, natomiast maksymalna – 50 000 punktów.

Po wybraniu konkretnej opcji kliknij przycisk „Zapłać”. Zostaniesz przekierowany do zewnętrznego systemu płatności, gdzie postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeżeli płatność powiedzie się, punkty zostaną doliczone do Twojego konta.

Powiązane artykuły

Integracja SMS
Weryfikacja zestawów dynamicznych przy pomocy SMS

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.