Integracja z Fakturownią

W tym artykule omówimy, w jaki sposób skonfigurować integracje stanów magazynowych Baselinkera i Fakturowni przy pomocy aplikacji SellPander.

Integracja magazynu

Integracja magazynu Fakturowni z Baselinkerem przy pomocy aplikacji SellPander pozwala na przechowywanie stanów magazynowych poszczególnych produktów w fakturowni, a następnie przesyłanie i aktualizowanie ich w magazynie Baselinkera.

Przesyłanie stanów odbywa się cyklicznie co godzinę i nie wymaga dodatkowych działań poza pierwotną konfiguracją.

Samo ustawienie integracji odbywa się w dwóch etapach – konfiguracji magazynu Fakturowni, tak aby mógł on współgrać z magazynem Baselinkera, oraz konfiguracją w panelu SellPander.

Konfigurowanie magazynu

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć w celu wykonania integracji, jest przygotowanie magazynu Fakturowni. Dostępne są dwa scenariusze:

a) Firma nie korzysta jeszcze z systemu Fakturowni i nie posiada produktów w magazynie;
b) Firma korzysta już z Fakturowni i ma uzupełniony magazyn.

W przypadku pierwszego scenariusza należy podjąć następujące kroki:

 • Wyeksportować listę produktów z Magazynu Baselinkera;
 • Założyć konto w systemie Fakturownia;
 • W zakładce „Produkty” wybrać symbol koła zębatego, a następnie opcję „Import produktów”;
 • W podanym polu wskazać plik pobrany z magazynu Baselinkera;
 • Ustawić powiązania kolumn;

Ważne: Podczas importu produktów pole „ID” z magazynu Baselinkera należy dopasować do jednego z podanych pól:

 • Kod księgowy (accounting_id);
 • PKWiU (additional_info);
 • Kod dostawcy (supplier_code);

Jeżeli nie posiadasz danych w żadnym z podanych pól ani nie zamierzasz ich przechowywać, możesz wybrać dowolne pole. Jeżeli we wszystkich z podanych pół posiadasz dane, które chciałbyś zachować, skontaktuj się z nami

Wybranie danego pola jest konieczne w celu połączenia magazynów.

Po zaimportowaniu produktów możesz przejść do konfiguracji w panelu SellPander.

W przypadku posiadania już produktów (scenariusz 2) w magazynie Fakturowni, należy również wykonać import (zaznaczając opcję „Aktualizuj” zamiast „Dodaj nowe” i przypisać ID produktów z baselinkera do jednego z podanych powyżej pól.

Konfiguracja w panelu

W celu skonfigurowania integracji z Fakturownią zaloguj się na swoje konto w systemie SellPander, a następnie z menu nawigacji wybierz „Integracje magazynu > Fakturownia”.

 • SellPander
Fig. 1 – Integracja z Fakturownią

Następnie uzupełnij poszczególne pola odpowiednimi wartościami:

 • Włącz integrację z Fakturownią – Zaznacz to pole, aby włączyć przesyłanie stanów magazynowych pomiędzy systemami.
 • Nazwa domeny: Twoja indywidualna domena w systemie Fakturownia. Znajdziesz ją w adresie URL systemu lub w zakładce „API”
 • SellPander
Fig. 2 – Domena w systemie Fakturownia
 • Token API Fakturowni – Token służący do komunikacji z fakturownią. Token można wygenerować w zakładce „Ustawienia > API” systemu Fakturownia
 • Połącz ID produktów z Baselinkera na podstawie pola fakturowni – Pole ustalone w poprzednim kroku, w którym znajdują się ID produktów z Baselinkera
 • Numer kategorii dodawania nowych produktów – Numer kategorii w Baselinkerze do której zostaną dodane nowe produkty (więcej informacji w sekcji FAQ)

Po zapisaniu ustawień konfiguracja jest gotowa do działania.

FAQ

 • Co, jeżeli dodam nowy produkt do Fakturowni?

  W przypadku dodania nowego produktu w Fakturowni system automatycznie utworzy taki sam produkt w magazynie baselinkera (w kategorii której numer został podany w panelu), a następnie skopiuje jego ID. Żadne dodatkowe akcje nie są wymagane.
 • Co, jeżeli dodam nowy produkt do Baselinkera?

  W przypadku dodania nowego produktu do Baselinkera system nie utworzy automatycznie kopii produktu w Fakturowni. Wymagane jest dodanie produktu ręcznie lub ponowny import zawierający nowo dodane pozycje.

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.