Importowanie zestawów statycznych

W tym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób dokonać importu zestawów statycznych z pliku CSV

Importowanie zestawów statycznych

Importowanie zestawów statycznych to funkcja pozwalająca na szybkie i sprawne dodanie wielu zestawów produktów do systemu, wykorzystując do tego celu plik CSV. Plik taki możliwy jest do przygotowania za pomocą dowolnego arkusza kalkulacyjnego (np. Excel, LibreOffice), jak również każdego edytora tekstowego.

Importowanie zestawów statycznych odbywa się w kilku krokach:

 1. Przygotowanie plików CSV o określonej strukturze
 2. Import zestawów
 3. Import produktów

Podobnie jak w przypadku importowania zestawów dynamicznych najpierw należy zaimportować zestawy, a dopiero w kolejnym kroku – przypisane do nich produkty.

Poniżej przedstawiamy omówienie całego procesu.

Przygotowanie plików CSV o określonej strukturze

Przed przystąpieniem do importowania zestawów i produktów, należy przygotować pliki CSV. W tym przykładzie, do wykonania tego zadania, posłużymy się programem Microsoft Excel.

Na początek przygotujemy plik zestawy.csv. Dla importowania zestawów statycznych wymagane są 2 kolumny:

 • Nazwa zestawu
 • Prefix/SKU zestawu

Jeżeli nie jesteś zaznajomiony z terminologią, i nie wiesz do końca, co oznaczają te nazwy, przeczytaj najpierw ten artykuł

 • SellPander
Fig. 1 – Zestawy statyczne, Excel

Po utworzeniu arkusza kalkulacyjnego wybieramy opcje „Plik > Eksportuj > Zmień typ pliku > Zapisz jako inny typ pliku”. W otwartym oknie, w polu wyboru „zapisz jako” wybieramy typ pliku „CSV UTF-8 (Comma delimited)” i klikamy przycisk „zapisz”.

Po otwarciu pliku w edytorze tekstowym prezentuje się on następująco:

 • SellPander
Fig. 2 – Zestawy statyczne, edytor tekstowy

Następnie przygotujemy plik „Produkty.csv”. W tym przypadku wymagane są 4 kolumny:

 • Nazwa produktu
 • Prefix/SKU produktu
 • Ilość sztuk
 • Prefix/SKU zestawu

Przy tworzeniu arkusza produktów, należy uważać, aby nie popełnić literówki w prefiksie/SKU zestawu, ponieważ spowoduje ona brak importu danych pozycji, lub przypisanie ich do błędnego zestawu (jeżeli takowy istnieje w bazie).

 • SellPander
Fig. 3 – Produkty statyczne, Excel

Następnie postępujemy w ten sam sposób, co przy tworzeniu pliku Zestawy.CSV. Wybierając odpowiednie opcje, zapisujemy plik jako Produkty.csv.

 • SellPander
Fig. 4 – Produkty statyczne, edytor tekstowy

Z tak przygotowanymi plikami możemy przejść do importowania zestawów do systemu.

Import zestawów

W celu zaimportowania pliku „Zestawy.csv” zaloguj się na swoje konto w panelu SellPander, a następnie z menu nawiagacji wybierz opcję „Import > Importuj zestawy”.

 • SellPander
Fig. 5 – Formularz importowania zestawów

Następnie kliknij przycisk „Wybierz plik” i podaj ścieżkę do pliku „Zestawy.csv”. Jeżeli korzystałeś z innego narzędzia do utworzenia pliku CSV lub jeżeli wybrałeś inne opcje oddzielania wierszy i kolumn, zaznacz poprawne wartości w listach wyboru. Następnie kliknij przycisk „Importuj”.

Jeżeli, podany przez Ciebie plik ma poprawną strukturę, na ekranie zobaczysz tabelę zawierającą wgrywane dane.

 • SellPander
Fig. 6 – Formularz importowania zestawów (c.d.)

Sprawdź, czy podane informacje są zgodne z tymi, które przygotowałeś. Jeżeli tak, kliknij przycisk „Zapisz”. Jeżeli import przebiegnie bez zakłóceń, wyświetli się odpowiedni komunikat. Zaimportowane dane możesz zobaczyć w zakładce „Zestawy”

 • SellPander
Fig. 7 – Zaimportowane zestawy

Import produktów

W kolejnym kroku zaimportujemy plik Produkty.csv. W tym celu ponownie wybierz zakładkę „Import”, tym razem wybierając formularz „Importuj produkty”

 • SellPander
Fig. 8 – Formularz importowania produktów

Następnie kliknij przycisk „Wybierz plik” i powtórz procedurę, tym razem dla pliku Produkty.csv. Po kliknięciu przycisku „Importuj”, ponownie zobaczysz tabelę zawierającą wgrywane dane.

 • SellPander
Fig. 9 – Formularz importowania produktów (c.d.)

Po potwierdzeniu informacji kliknij przycisk „Zapisz”. Ponownie, jeżeli import przebiegnie bez zakłóceń, otrzymasz stosowny komunikat. Zaimportowane produkty możesz zobaczyć w tabeli „Zestawy„, wybierając określoną pozycję.

 • SellPander
Fig. 10 – Zaimportowane produkty

Powiązane artykuły

Spis treści

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.