Edycja Wariantów w aukcji Allegro 

Wprowadzenie do konfiguracji szablonu: 

Konfiguracja szablonu pozwala dostosować opis wielowariantowych aukcji na Allegro. Zanim zaczniemy, upewnij się, że masz skonfigurowane Zestawy Dynamiczne. Jeśli nie, zapraszamy do zapoznania się z instrukcją dostępną pod linkiem: Zestawy Dynamiczne

Wymagania Panelowe: 

 1. Aktywuj dodatek do sprawdzania dostępności wariantów.
 2. Upewnij się, że twoja aukcja ma przypisane SKU z Zestawów Dynamicznych.
 3. Obszar opisu między wyznaczonymi frazami musi być zgodny z ustalonym szablonem lub pozostać pusty (do generowania wariantów).

Aby wejść w konfigurację dodatku, należy wejść w zakładkę „Zestawy dynamiczne” następnie rozwinąć zakładkę „Dodatki” z lewej strony panelu i wybrać „Edycja wariantów w aukcji Allegro”.

 • SellPander

Fig.1. Nawigacja do dodatku „Edycja wariantów w aukcji Allegro”.

Dodawanie Ustawień: 

Przyciśnij „Dodaj ustawienia”, co otworzy formularz konfiguracji. Określ frazy początkową i końcową, by wskazać, gdzie w opisie mają się pojawiać informacje o wariantach. Wszystkie warianty zostaną przedstawione w blokach, zdefiniowanych przez szablon wariantu.

 • SellPander

Po kliknięciu w przycisk „Dodaj ustawienia” naszym oczom ukaże się strona, której wygląd załączony jest w Fig.2.

 • SellPander

Fig.2. Sekcja dodawania nowych ustawień

Prawidłowe ustawienie tej sekcji znajduje się na obrazie Fig.3.

 • SellPander

Fig.3. Przykładowe uzupełnienie nowych ustawień.

Wówczas, należy wprowadzić frazę początkową i końcową, czyli frazy w opisie, między którymi mają zostać umieszczone informacje o wariantach. Jest to niejako sekcja, w której znajdą się informacje o wariantach. Każdy z nich jest pewnego rodzaju „blokiem”, zdefiniowanym przez szablon wariantu. 

 • SellPander

Wybór Konta Allegro: 

Pamiętaj o wyborze odpowiedniego konta Allegro podczas konfiguracji. 

 • SellPander

Tagi i Szablony: 

W szablonie wariantu korzystaj z tagów, np. „Kolor: [NAZWA_WARIANTU]” na Allegro przekształci się w „Kolor: czerwony”. Określ również typ szablonu wariantu, typ sekcji oraz czy szablon zawiera zdjęcie.  

Ograniczenia HTML: 

Możliwe jest użycie znacznika <b>, ale inne mogą powodować błędy.

Zaawansowana Konfiguracja: 

Jeżeli wybierasz szablon typu „Sekcja”, określ rodzaj tej sekcji oraz decyduj o dodaniu zdjęcia (zgodnie z regulaminem Allegro). Grafiki dla wariantów pobierane są z baselinkera. 

Zarządzanie dla Wielu Kont: 

Istnieje dodatkowo możliwość utworzenia ustawień konfiguracji dla kilku kont Allegro równocześnie. Ustawienia można edytować za pomocą przycisku „Edytuj” lub też usunąć za pomocą przycisku „Usuń”.

Dostępne Tagi: 

 • Używaj tagu [NAZWA_WARIANTU], który zostanie zamieniony na rzeczywistą nazwę wariantu.

Przykład: 

Poprawnie skonfigurowana aukcja prezentować będzie się w następujący sposób: 

 • SellPander

SellPander „automate your business”

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.