Dodawanie zestawu statycznego

W tym artykule wyjaśniamy, czym są zestawy statyczne, jak je dodawać oraz jak nimi zarządzać. Aby dowiedzieć się więcej na temat zestawów dynamicznych, kliknij tutaj

Czym są zestawy statyczne?

Zestawy statyczne w systemie SellPander to odwołania do zewnętrznych pozycji (np. aukcji internetowych), które w rzeczywistości składają się z dwóch lub więcej produktów fizycznych. Innymi słowy, zestaw statyczny to po prostu zbiór 2 lub więcej produktów, które sprzedawane są jako pojedyncza pozycja.

Zastosowanie zestawów statycznych może być uznane jako jeden z elementów budowania strategii sprzedażowej, ponieważ docelowo, sprzedanie większej ilości produktów pojedynczemu klientowi, zwiększa wartość zysku na niego przypadającą, a co za tym idzie – zwiększa średnią wartość zysku osiąganą z pojedynczego klienta. Oznacza to, że przy poniesieniu takich samych kosztów promocyjnych i marketingowych, przychód firmy jest większy, po prostu dlatego, że jeden klient zakupił więcej produktów.

System SellPander pozwala na efektywne zarządzanie zestawami produktów na płaszczyznach przetwarzania zamówienia, pakowania, obsługi i wysyłki, a także w przypadku ewentualnych zwrotów i reklamacji. Co ważniejsze, cały proces dzieje się całkowicie automatycznie i bezobsługowo, dzięki czemu nie musisz tracić czasu na ręczne rozdzielanie i klasyfikowanie zamówień.

Składy zestawów statycznych mogą różnić się w zależności od typu prowadzonej działalności oraz wybranego rynku. Najczęściej spotykane są 4 rodzaje zestawów:

 • Zestawy „powielone”, np. „3 sztuki w cenie 2”
 • Zestawy produktowe, składające się z kilku różnych produktów.
 • Zestawy elementów – jeden produkt fizyczny, składający się z kilku elementów (np. karnisz)
 • Zestawy mieszane, będące kombinacją trzech poprzednich pozycji

Wszystkie te typy zestawów z powodzeniem obsłużysz w aplikacji SellPander.

Dodawanie zestawu statycznego do panelu

Aby dodać nowy zestaw statyczne do systemu SellPander, zaloguj się na swoje konto w panelu, a następnie z menu nawigacji wybierz opcję „Zestawy Statyczne > Zestawy”.

 • SellPander
Fig. 1 – Zakładka „Zestawy”

Następnie uzupełnij pola „Nazwa” oraz „Prefix/SKU”. Pamiętaj, aby zastosować ten sam numer SKU, który znajduje się w systemie BaseLinker i który stosowany jest na zamówieniach, w przeciwnym razie system nie będzie w stanie odnaleźć produktu w bazie.

Po uzupełnieniu omawianych pól, kliknij przycisk „Dodaj zestaw”

 • SellPander
Fig. 2 – Dodawanie nowego zestawu statycznego

Zostaniesz przekierowany do formularza konfiguracji zestawu. Upewnij się, że podane przez Ciebie dane są prawidłowe oraz że, pole „Zestaw statyczny (stały)?” jest zaznaczone. Następnie kliknij przycisk „Zapisz”, aby powrócić do zakładki „Zestawy”. Jeżeli chcesz od razu przejść do dodawania produktów fizycznych, kliknij przycisk „Dodaj produkty”.

 • SellPander
Fig. 3 – Formularz konfiguracji zestawu

Nowo dodany zestaw możesz zobaczyć w zakładce „Zestawy„.

 • SellPander
Fig. 4 – Tabela zestawów z nowo dodaną pozycją

Dodawanie produktów

Aby dodać nowe produkty fizyczne do zestawu, przejdź do zakładki „Zestawy”, a następnie wybierz interesującą Cię pozycję i kliknij przycisk „Edytuj produkty”

 • SellPander
Fig. 5 – Dodawanie nowego produktu z poziomu tabeli zestawów

Następnie uzupełnij dane w sekcji „Dodaj produkt”. W przypadku zestawów statycznych, w polu „Prefix/SKU” zawsze podawane jest SKU produktu fizycznego. Pamiętaj, że ów produkt musi być utworzony w magazynie Baselinker – w przeciwnym razie nie zostanie on dodany do zamówienia.

Po uzupełnieniu danych, kliknij przycisk „Dodaj produkt”.

 • SellPander
Fig. 6 – Dodawanie nowego produktu

W kolejnym kroku zostaniesz przekierowany do formularza konfiguracji produktu. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych, wybierz ilość sztuk, która ma zostać dodana do zamówienia, a następnie kliknij przycisk „Zapisz”. Jeżeli chcesz dodać kolejny produkt, możesz skorzystać z przycisku „Dodaj kolejny”.

Zwróć również uwagę, iż jeden wpis w systemie powinien odpowiadać jednej pozycji produktowej – nie dodawaj tego samego produktu kilka razy do jednego zestawu, w przeciwnym wypadku system może nie działać prawidłowo. Ilość sztuk tegeo samego produktu wpisz w pole „ilość sztuk”.

 • SellPander
Fig. 7 – Formularz edycji produktu

Po kliknięciu przycisku „Zapisz” zostaniesz przekierowany do tabeli produktów wybranego zestawu, gdzie możesz zobaczyć nowo dodane pozycje.

 • SellPander
Fig. 8 – Tabela produktów

Edycja zestawów

Poniżej przedstawiamy w jaki sposób zarządzać zestawami statycznymi, ich produktami, a także jak zmieniać i edytować obecną konfigurację.

Edycja danych zestawu

Aby edytować dane zestawu, przejdź do zakładki „Zestawy”, wybierz interesującą Cię pozycje, a następnie kliknij przycisk „Edytuj”.

 • SellPander
Fig. 9 – Edycja danych zestawu

Zostaniesz przeniesiony do formularza edycji zestawu (tego samego, z którego korzystałeś przy tworzeniu zestawu), gdzie możesz zmienić wybrane dane.

 • SellPander
Fig. 10 – Formularz edycji danych zestawu

Edycja danych produktu

Aby edytować dane produktu, przejdź do zakładki „Zestawy”, wybierz interesującą Cię pozycję, a następnie kliknij przycisk „Produkty”

 • SellPander
Fig. 11 – Edycja danych produktu z poziomu tabeli zestawów

Zostaniesz przeniesiony do tabeli produktów danego zestawu. Następnie wybierz produkt, którego dane chcesz zmienić, i kliknij przycisk „Edytuj”, aby przejść do formularza edycji.

 • SellPander
Fig. 12 – Edycja danych produktu (tabela produktów)

W formularzu edycji, wprowadź stosowne zmiany, a następnie kliknij przycisk „Zapisz”, aby je zatwierdzić.

 • SellPander
Fig. 13 – Formularz edycji danych produktu

Usuwanie produktu z zestawu

Aby usunąć produkt z wybranego zestawu,, przejdź do zakładki „Zestawy”, wybierz interesującą Cię pozycję, a następnie kliknij przycisk „Produkty”

 • SellPander
Fig. 14 – Usuwanie produktu z zestawu

W wyświetlonej tabeli produktów odnajdź produkt, który chcesz usunąć, a następnie kliknij przycisk „X” znajdujący się w prawej części wiersza

 • SellPander
Fig. 15 – Usuwanie produktu

Usuwanie zestawu

Aby usunąć wybrany zestaw, przejdź do zakładki „Zestawy”, wybierz interesującą Cię pozycję, a następnie kliknij przycisk „X” znajdujący się w prawej części wiersza

 • SellPander
Fig. 16 – Usuwanie zestawu

Produkty wariantowe

Od 16.03.2021 możliwe jest wskazywanie jako elementów składowych zestawu produktów wariantowych bądź wariantów produktu.

Jeżeli chcesz, aby produktem w zestawie był wariant któregoś z produktów, wprowadź w pole sku następującą kombinację:

[SKU PRODUKTU GŁÓWNEGO]^VAR_[SKU WARIANTU]

Bez nawiasów klamrowych

Przykładowo, jeżeli Twój produkt ma SKU PROD, i posiada warianty o SKU CZE, ZIE, NIE, a Ty chcesz aby w zestawie znalazł się wariant ZIE, w pole Prefix/SKU zestawu wpisz:
PROD^VAR_ZIE

 • SellPander
Fig. 17 – Zestaw z produktem wariantowym

Uwaga: Funkcja działa z magazynem baselinkera i najpopularniejszymi platformami sklepowymi. Nie pracujemy na wszystkich platformach, zwłaszcza, że część z nich to indywidualne integracje klientów. W przypadku nie działania na danej platformie, prosimy o kontakt.

Powiązane artykuły

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.