Automatyzacja  – konieczność nadchodzących czasów? 
 • SellPander

Wstęp

Automatyzacja  – konieczność nadchodzących czasów?  W obliczu dynamicznego rozwoju naszych czasów, przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na automatyzację procesów we własnych firmach. Według raportu Deloitte, rynek zautomatyzowanych technologii, takich jak zrobotyzowana automatyzacja procesów biznesowych (Robotic Process Automation, RPA), rośnie w tempie 40,6 % rocznie i prawdopodobnie osiągnie wartość 25,66 miliardów dolarów do 2027 roku. [1]  

Powyższy raport pokazuje, że automatyzacja ma szansę stać się jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin rynkowych.  

Czym jest automatyzacja? 

Zanim przejdziemy do identyfikacji zagadnienia – kiedy tak właściwie występuje potrzeba automatyzacji procesów w firmie, najpierw rozwińmy termin automatyzacji.   

Zgodnie z encyklopedycznym hasłem, automatyzacja (z greckiego automatos – samoczynny) oznacza stosowanie urządzeń do zbierania i przetwarzania informacji, przejmujących pewne działania poznawcze, intelektualne i decyzyjne człowieka, wykonywane dotąd przez niego w trakcie użytkowania obiektu (np. obrabiarki, samolotu, banku) lub w trakcie prac twórczych (np. projektowania, konstruowania, uczenia). [2]  W skrócie można zatem stwierdzić, że automatyzacja w firmie, pozwala zastąpić pracę człowieka, przez pracę aplikacji, systemu lub maszyny.

Automatyzacja – kiedy jej potrzebujesz? 

Skoro już wyjaśniliśmy na czym polega automatyzacja, warto pochylić się nad zagadnieniem kiedy tak właściwie Twoje przedsiębiorstwo jej potrzebuje? Zagadnienie jest bardzo obszerne, jednakże pozwala na zawężenie go, do kilku najczęściej występujących przykładów.   

Najważniejsze symptomy zapotrzebowania na automatyzację w firmie to:  

 • Praca na kilku różnych platformach e-commerce.
 • Obsługa wielu zintegrowanych systemów w firmie.
 • Wielokanałowa obsługa klienta.
 • Obszerna lub złożona oferta produktowa.

Sposoby na automatyzację pracy

Branża automatyzacji dzieli się na trzy główne obszary rozwiązań, po jakie mogą sięgnąć przedsiębiorstwa. Są to:  

Niewielkie programy – obejmujące zazwyczaj jedną funkcjonalność, np. masowa edycja cen.  

Rozbudowane narzędzia – bardziej kompleksowe rozwiązanie wspierające określony obszar, np. różnego rodzaju narzędzia wspierające sprzedaż na dedykowanym marketplace.    

Kompleksowe systemy – duże integracje pozwalające na automatyzację dużych obszarów firmy lub tzw. „Automatization Overhaul” czyli Automatyzacja całościowa firmy w szerokim znaczeniu. 

Jak SellPander może pomóc Ci w Twojej automatyzacji?

SellPander oferuje liczne rozwiązania, które na bazie systemu SaaS (Software as a Service) mogą wspomagać automatyzację procesów w Twojej firmie. Rozwiązanie SaaS, czyli oprogramowanie jako usługa, jest modelem dostarczania oprogramowania, w którym dostawca hostuje i zarządza aplikacją, a klienci uzyskują do niej dostęp przez internet. 

Do głównych zalet systemów SaaS należą:

 • Redukcja kosztów licencyjnych;
 • Aktualizacje i konserwacja;
 • Integracja i kompatybilność;
 • Szybkość wdrażania;


W naszej ofercie występuje mnoga liczba rozwiązań wspierających i automatyzujących przedsiębiorstwa branży e-commerce, począwszy od Zestawów, przez wsparcie marketplace, kończąc na autorskich systemach CRM, RMA oraz Indywidualnych integracjach. Szczególnie te ostatnie wychodzą naprzeciw nawet najbardziej wymagającym klientom, posiadających specyficzne i unikalne problemy.

Jakie rozwiązania możemy przygotować dla Twojego przedsiębiorstwa? 

Różnorodność i mnogość rozwiązań dziedziny automatyzacji, wynika przede wszystkim z:  

 • Unikalnego charakteru przedsiębiorstwa;  
 • Specyfiki branży;  
 • Gałęzi rynku;  
 • Specyfiki działania firmy;  

W obliczu wyzwań dynamicznie zmieniającego się rynku, oraz rozwoju firmy, jesteśmy w stanie przygotować indywidualne rozwiązania w postaci:  

 • Automatyzacji utrzymania wielu ofert – odpowiedni system sam zaktualizuje ceny, stany produktów a nawet ich całkowity udział w portfolio firmy;  
 • Automatyzację kontaktu z klientem – rozwiązanie niweluje potrzebę ręcznego odpisywania na maile, wiadomości na Allegro lub Facebook’u. Możliwa jest implementacja systemu CRM lub przygotowanie indywidualnego rozwiązania!  
 • Automatyzację komunikacji między działami firmy – rozwiązanie pozwala na automatyczne zbieranie informacji z różnych komórek organizacyjnych firmy, w odpowiedni sposób je prezentuje dla użytkownika końcowego, co w efekcie pozwala na łatwą analizę procesów, możliwość prostszego zarządzania nimi oraz optymalizację samych procesów komunikacji.  
 • Automatyzację przenoszenia informacji pomiędzy różnymi systemami – rozwiązanie pozwala na automatyczne tworzenie plików magazynowych, informowanie klienta o wykryciu wpłaty należności, kopiowanie zamówień do systemów hurtowni – innymi słowy szeroko pojęte operacje na dokumentach.   
 • Automatyczną analizę danych – odpowiednio zaimplementowany system na podstawie uprzednio przeprowadzonej analizy, pozwoli podpowiedzieć jakie kroki należy podjąć w przypadku oferty produktowej, trendów sprzedaży etc.   
 • Automatyzację jakiej potrzebuje Twoja firma – jesteśmy w stanie stawić czoła potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki naszym „szytym na miarę” rozwiązaniom, możemy pomóc Twojemu przedsiębiorstwu w nawet najbardziej specyficznych przypadkach (kontakt pod adresem: kontakt@sellpander.pl lub na stronie https://www.sellpander.pl/kontakt/).  

Obszarów w których możliwa jest implementacja automatyzacji ciągle tylko przybywa a powyższe przykłady są jedynie wierzchołkiem góry lodowej.   

Podsumowanie – Automatyzacja  – konieczność nadchodzących czasów? 

Automatyzacja jest bardzo szeroką dziedziną, obsługującą wiele zagadnień natury organizacyjnej przedsiębiorstw. Czy tego chcemy czy nie, coraz częściej będzie ona przenikała do naszej codzienności. Gdy zadajemy sobie pytanie, czy automatyzacja procesów biznesowych i organizacyjnych w firmie jest koniecznością czasów obecnych i przyszłych – przeważająca ilość argumentów przemawia za raczej obowiązkową niż dobrowolną, reformację w stronę automatyzacji.   

Jednakże, dzięki postępowi technologicznemu i informatycznemu, taka zmiana zazwyczaj przeprowadzana jest w mało inwazyjny i wygodny dla klienta sposób.   

W celu zapoznania się z ofertą automatyzacji Twojego przedsiębiorstwa, zapraszamy do kontaktu pod adres: kontakt@sellpander.pl 
lub na stronę https://www.sellpander.pl/kontakt/.   

SellPander – “automate your business”

Przypisy  

[1] https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/technology/articles/raport-Inteligentna-Automatyzacja-2020.html 
[2] https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/automatyzacja;3872577.html

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, ofertami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności i otrzymuj informacje prosto na swoją skrzynkę e-mail!

Dziękujemy za zapisanie się! Twoja subskrypcja została pomyślnie zarejestrowana. Czekaj na najnowsze wiadomości i oferty, które otrzymasz prosto na Swoją skrzynkę e-mail.